fot. Jan Wiśniewski

Podsumowanie rozgrywek kobiecych LOKUM #5

Na początku długiego weekendu rozegrano odpowiednio 16. oraz 10. kolejkę lig kobiecych spod "znaku" LOKUM. Nie wszystkim drużynom przyszło jednak zmierzyć się w ramach kolejnych potyczek.

LOKUM 3. Liga | KA 4 resPect - Górnicza Konin 0:3 [walkower]

LOKUM 3. Liga | Błękitni Stargard - Juna-Trans Stare Oborzyska 0:9
Gole: Skorupska (2), Dewicka, Sutkowska, Matyja, Jankowska, Masztalerz, Witczak, sam.

Spotkanie bez większej historii, w którym to gościnie ze Starych Oborzysk posiadały pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Świadczy o tym kolejne przekonujące zwycięstwo zawodniczek Marcina Adamczaka, potwierdzające aspiracje zespołu do gry w wyższej klasie rozgrywkowej.

LOKUM 3. Liga | UKS Victoria SP2 Sianów - KTS-K Luzino 1:6
Gole: brak danych - Lublewska (3), Butowska, Kościecha, sam.

Dobre spotkanie w wykonaniu zawodniczek z Luzina, które wywożą z Sianowa sześć bramek i komplet punktów. To szósta pełna zdobycz KTS-K w tym sezonie.

LOKUM 3. Liga | Lechia Gdańsk - Sportis - KKP II Bydgoszcz 2:3
Gole: brak danych - Jaśniewska (2), Krysiak

II ekipa ekstraligowca z Bydgoszczy nie odpuszcza w walce o awans. Na wysokie zwycięstwo Juna-Trans Stare Oborzyska odpowiada kompletem punktów zdobytym po naprawdę zażartej walce w meczu przeciwko Lechii Gdańsk.

LOKUM 3. Liga | Warta Poznań - LFA Szczecin 4:3
Gole: Paczyńska, Greser, Pawlak, Stolarek - brak danych

Nie będzie przesadą, jeśli określimy to spotkanie najciekawszym 16. serii gier LOKUM 3. Ligi! Zielone do przerwy wygrywały 3:0, lecz druga połowa niedzielnego spotkania była dla nich drogą z nieba do piekła i ponownie w górę. LFA Szczecin w zaledwie kilka minut doprowadziło bowiem do wyrównania, szukając kolejnych trafień. To zwycięskie zdobyły jednak gospodynie, a dokładnie Kornelia Stolarek, która pokonała bramkarkę rywalek efektownym strzałem spoza pola karnego.

PAUZA: Victoria Niemcz Osielsko

> Sprawdź tabelę LOKUM 3. Ligi! <

LOKUM 4. Liga | AZS PWSZ Konin - AZS UAM Poznań 0:3 [walkower]

LOKUM 4. Liga | Grom Wolsztyn - KPP Powiat Piła 3:1
Gole: Nawracała, Klecha, Szczepaniak - Stachowicz

Grom wreszcie zwycięski! Zawodniczkom Katarzyny Górskiej długo przyszło czekać na ten dzień, lecz powoli zaczynają one łapać "oddech". Gdy po pierwszej połowie prowadziły 2:0, drużynie z Piły udało się jeszcze złapać kontakt. Gospodynie nie wypuściły jednak zwycięstwa z rąk, strzelając trzeciego, uspokajającego i ustanawiającego wynik spotkania gola.

LOKUM 4. Liga | Słupczanka Słupca - Lipno Stęszew 5:0
Gole: Piasecka (2), Olek, Pacholska, Królak

Kolejne wysokie zwycięstwo drużyny ze Słupcy, lecz okupione dwoma kontuzjami. Słupczanka zaledwie po sześciu minutach meczu prowadziła 2:0, by na przerwę schodzić z kolejną bramką. Swoją przewagę potwierdziły też w drugiej połowie, lecz mecz ten mimo wszystko charakteryzowała ogromna zaciętość, co boleśnie odczuły gospodynie.

LOKUM 4. Liga | Jarota Jarocin - Kania Gostyń 5:0
Gole: brak danych

Trzecie wiosenne zwycięstwo Jaroty Jarocin, która w swoim debiutanckim sezonie nie próżnuje. Kobieca ekipa JKS-u wskoczyła na ligowe podium.

> Sprawdź tabelę LOKUM 4. Ligi! <

autorka: Wiktoria Łabędzka