fot. Krzysztof Kaczmarek

Podsumowanie rozgrywek kobiecych LOKUM

Za nami drugi wiosenny weekend gier LOKUM 3. ligi. Co działo się w rywalizacji z udziałem pań podczas 13. kolejki spotkań? Czas na krótkie podsumowanie!


LFA Szczecin - Lechia Gdańsk 1:0
Gole: Szwed-Kaszycka

Tę kolejkę LOKUM 3. ligi rozpoczęliśmy od spotkania zespołów sąsiadujących w ligowym zestawieniu. I jednym, i drugim nie udało ustrzec się błędów, a zgromadzonym na trybunach kibicom emocje towarzyszyły do samego końca. O tym, komu przypadnie komplet punktów, zadecydowała "jedenastka", którą w 75. minucie pewnie na gola zamieniła Magdalena Szwed-Kaszycka. Tym samym LFA Szczecin odskoczyło rywalkom z Gdańska na trzy "oczka", wskakując na trzecią lokatę.

Sportis - KKP II Bydgoszcz - UKS Victoria SP2 Sianów 12:0
Gole: Świątek (3), Turzyńska (2), Szumska (2), Rykowska, Rabinek, Przybyszewska, Kerl, Paduch

Koncertowy występ Sportisu - KKP II Bydgoszcz. Gospodynie spotkania, wspomagane pięcioma piłkarkami pierwszego zespołu, do przerwy prowadziły 4:0, by w drugiej części meczu dołożyć kolejnych osiem trafień. Hat-trickiem popisała się będąca w rewelacyjnej dyspozycji Patrycja Świątek. Tym samym rezerwy ekstraligowca depczą po piętach pauzującym w ten weekend liderkom ligi ze Starych Oborzysk.

Górnicza Konin - Victoria Niemcz Osielsko 0:7
Gole: Lewandowska (4), Leśniewska (2), Shevchenko

Spotkanie outsiderów ligi z ekipą środka tabeli. Górnicza, która po ostatni ligowy punkt - i jedyny w tych rozgrywkach - sięgnęła w listopadzie, na kolejną zdobycz będzie musiała jeszcze poczekać. Victoria Niemcz Osielsko nie dała bowiem zawodniczkom z Konina większych szans, pewnie zwyciężając 7:0.

Warta Poznań - Błękitni Stargard 6:1
Gole: Pawlak (3), Paczyńska (2), Krzywobłocka - brak danych

Spotkanie w pełni kontrolowane przez gospodynie, tworzące mnóstwo sytuacji bramkowych. Zwycięstwo poznanianek mogło być jeszcze bardziej okazałe, lecz na pochwałę zasługuje golkiperka drużyny Błękitnych. "Zielone" powiększają swą przewagę nad będącymi za nimi ekipami.

KTS-K Luzino - KA 4 resPect 3:0 (walkower)

Pauza: Juna-Trans Stare Oborzyska

Tabelę można znaleźć TUTAJ!

autorka: Wiktoria Łabędzka