Podsumowanie rozgrywek kobiecych

Medyk Konin odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w Ekstralidze kobiet i z kompletem punktów zajmuje pozycję lidera rozgrywek. Pierwsze punkty w I lidze zdobyły zawodniczki Polonii Środa Wielkopolski, które aż 6:0 pokonały Sztorm Gdańsk.

W czwartej kolejce Ekstraligi kobiet Medyk Konin podejmował u siebie wicemistrza Polski Czarne Sosnowiec. Po zeszłorocznych porażkach jakie odniosły podopieczne trenera Romana Jaszczaka w meczach z piłkarkami z Sosnowca oraz po rewolucji kadrowej jaka nastąpiła latem w Medyku prawie nikt nie spodziewał się korzystnego wyniku dla gospodyń. Tymczasem byłe Mistrzynie Polski pokazały wszystkim, że odmieniony zespół Medyka nie zamierza rezygnować z gry o najwyższe lokaty w lidze. Koninianki pewnie bo aż 5:0 pokonały wicemistrzynie Polski. Po dwie bramki w tym meczu strzeliły Kopińska i Kaletka, a jedno trafienie dołożyła Natalia Chudzik.

Polonia Poznań na kolejne ligowe spotkanie udała się do Wałbrzycha. W meczu z AZS PWSZ poznanianki szybko objęły prowadzenie bo już w 2 minucie za sprawą Pauliny Bączyk. Jednak tak jak w poprzednich meczach, tak i w tym spotkaniu doświadczenie przeciwniczek wzięło górę i gospodynie zwyciężyły ostatecznie 5:1. Po dwie bramki w spotkaniu zdobyły Mesjasz oraz Rędzia, a jedno trafienie było autorstwa Fabovej.

Swoje pierwsze punkty w rozgrywkach I Ligi zdobyły zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska. Polonistki udały się na drugą kolejkę spotkań do Gdańska. Przyjezdne rozgromiły piłkarki Sztormu aż 6:0, a bramki w tym meczu strzelały: Nowakowska x2, Mikołajczak x2, Szukalska oraz Ciesiółka.

Drugi zespół Medyka poszedł śladami swoich starczych koleżanek i przed własna publicznością pokonał Pragę Warszawa 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa strzeliła Majda, a wcześniej bramkarkę z warszawy pokonała Stasiak.

Niestety nie wiedzie się na razie piłkarkom Kotwicy Kórnik. Odniosły one kolejną porażkę w drugiej kolejce spotkań uległy 5:4 Piastovi Piastów. Wszystkie cztery bramki dla podopiecznych Hanny Olszańskiej strzeliła Martyna Boguszyńska.

Z uwagi na mecze Reprezentacji Polski U-19 oraz seniorek kolejna kolejka spotkań Ekstraligi oraz I ligi przewidziana jest na 9/10 wrzesień.

Natomiast 1 września wystartują rozgrywki II Ligi Kujawsko- Pomorska gdzie występują trzy zespoły z naszego Województwa: Lipno Stęszew, Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski oraz GSS Grodzisk Wielkopolski.

W ten sam weekend zmagania rozpoczną także piłkarki III ligi. Zawodniczki z naszego województwa będą rywalizować ze sobą w 2 grupach