fot. thumb_Puchar_1180x500_landscape.png

PP: Wyniki losowania 1/32 finału

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej dokonano losowania 1/32 finału Pucharu Polski kobiet. Na tym etapie rywalizować będzie sześć zespołów z Wielkopolski.

W tym sezonie już pierwsza runda ogólnopolska rozgrywana będzie z udziałem wszystkich zespołów szczebla centralnego. Tym samy do zwycięzców wojewódzkich rozgrywek pucharowych dołączają drużyny z Ekstraligi, I oraz II ligi. Losowania dokonano bez jakichkolwiek rozstawień.

Najtrudniejszego przeciwnika wylosował... Medyk Konin. Zespół Romana Jaszczaka zmierzy się z ligowym rywalem, Olimpią Szczecin. Mecz ten odbędzie się w Koninie. Triumfator wielkopolskich rozgrywek pucharowych - Juna-Trans Stare Oborzyska - podejmie z kolei II-ligową Bielawiankę Bielawa. Bez wątpienia jest to rywal w zasięgu piłkarek z powiatu kościańskiego. U siebie zagra również Ostrovia, której rywalem będzie trzecia drużyna SMS-u Łódź, czyli dobrze znany z ligowej rywalizacji przeciwnik.

Pozostałe drużyny czekają mecze wyjazdowe i to dość odległe. Polonia Środa Wielkopolska uda się do Piątnicy, Medyk II pojedzie do Krakowa, a GSS Grodzisk Wielkopolski do Kielc. Spotkania 1/32 finału zaplanowano na 4 listopada.

Pary 1/32 finału Pucharu Polski z udziałem wielkopolskich drużyn

Medyk Konin - Olimpia Szczecin

Forty Piątnica - Polonia Środa Wielkopolska

Wanda Kraków - Medyk II Konin

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - UKS SMS III Łódź

KSP Kielce - GSS Grodzisk Wielkopolski

Juna-Trans Stare Oborzyska - Bielawianka Bielawa