fot. thumb_Puchar_1180x500_landscape.png

PZPN wylosował pary Pucharu Polski

Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował pary II rundy Pucharu Polski kobiet. Spotkania zostaną rozegrane 16 października.

W rywalizacji na tym szczeblu udział biorą zespoły drugoligowe oraz zwycięzcy trofeów na etapach wojewódzkich. 64 drużyny podzielono przed losowaniem na cztery makroregiony po 16 zespołów każdy. Wielkopolskie drużyny znalazły się w jednym gronie z ekipami z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Los sprawił, że w II rundzie dojdzie do jednego pojedynku pomiędzy zespołami z naszego województwa. Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski podejmie ligowego rywala, Górniczą Konin. Inny drugoligowiec - GSS Grodzisk Wielkopolski - uda się na wyjazd do Szczecina, gdzie będzie rywalizować z rezerwami Olimpii Szczecin. Z kolei zwycięzca wielkopolskiego finału rozgrywek, KA 4 resPect Krobia podejmie na własnym obiekcie Spójnię Białe Błota.

Zwycięzcy spotkań II rundy zagrają w III rundzie. Dopiero w kolejnej, IV rundzie, do gry włączone zostaną zespoły z I ligi, a od V rundy (1/16 finału) udział w rozgrywkach brać będą drużyny Ekstraligi.