Raport z rozgrywek - III liga, U-15, U-13

Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń z rozgrywek kobiecych w dniach 25-29 września.

Młode piłkarki zmagania ligowe w tym okresie rozpoczęły już w środę. W ramach wojewódzkiej ligi juniorek młodszych do Konina na mecz z tamtejszym Medykiem udały się zawodniczki LPFA Poznań. Podopieczne Alicji Zając objęły prowadzenie już w 11. minucie za sprawą Mai Kuleczki i nie oddały go już do końca spotkania. W niedziele natomiast doszło do pojedynku pomiędzy Juny-Trans Stare Oborzyska z SF Lejdis Luboń. Przyjezdne urządziły sobie festiwal strzelecki i rozgromił gospodynie aż 20:0. Niezwykle skuteczna tego dnia była Julia Rusinek, która aż 7 razy pokonywała bramkarkę Juny-Trans.

W niedzielę w Luboniu został rozegrany turniej w ramach wielkopolskich rozgrywek młodziczek U-13. W tym sezonie rywalizują w nich cztery zespoły - LPFA Poznań, SF Lejdis Luboń, Polonia Środa Wielkopolska oraz Medyk Konin. Najlepiej w ostatnich zmaganiach sobie dwie pierwsze drużyny. Obie odniosły po dwa zwycięstwa a w bezpośrednim pojedynku podzieliły się punktami. W klasyfikacji generalnej sezonu na prowadzeniu znajduje się zespół LPFA, a drugie miejsce utrzymała Polonia Środa Wielkopolska. Na tę chwilę to te kluby są najbliżej awansu do rywalizacji makroregionalnej, ale do rozegrania w październiku pozostały jeszcze dwa turnieje.

W weekend grała także trzecia liga. Z trzech zaplanowanych spotkań odbyły się dwa, bowiem mecz pomiędzy Lipnem Stęszew a KA 4 resPect Krobia został przełożony na 2 listopada. Pierwsze zwycięstwo odniosły piłkarki Gromu Wolsztyn - wygrały 4:0 na wyjeździe z AZS PWSZ Konin. Największa w tym zasługa Aleksandry Piszczek, która potrzebowała tylko 44 minut, by skompletować hattricka. Trzy bramki w dorobku dopisała również Karolina Wlekła. Najskuteczniejsza zawodniczka poprzednich rozgrywek poprowadziła Juna-Trans Stare Oborzyska do wiktorii 5:1 w Ostrowie Wielkopolskim nad rezerwami Ostrovii