fot. Orliczki LPFA Poznań

Rozgrywki młodzieżowe dobiegają końca

Coraz bliżej zakończenia rundy jesiennej w rozgrywkach dziewcząt. Do rozegrania pozostały ostatnie mecze i turnieje.

 

W ubiegły czwartek doszło do bardzo emocjonującego pojedynku w rozgrywkach juniorek młodszych. Do Poznania na mecz z LPFA przyjechały piłkarki Medyka Konin. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Przed przerwą prowadzenie gospodyniom dała Martyna Nowaczyk. Podopieczne Alicji Zając znakomicie rozpoczęły druga część spotkania, bo już trzy minuty po gwizdku sędziego wynik podwyższyła Maja Kuleczka, a  w 57 minucie swój zespół na trzybramkowe prowadzenie wyprowadziła Martyna Żurawska. Wydawało się, że gospodynie mają wszystko pod kontrolą, a wtedy zaatakowały odważniej przyjezdne. W 65. minucie zdobyły kontaktowego gola, którego autorką była Estera Malesza,a  10 minut później po trafieniu Wanessy Lewandowskiej piłkarki LPFA nie były już tak pewne swojego zwycięstwa. Ostatnie 5 minut spotkania było bardzo nerwowe, ale poznaniankom udało się dowieźć wygraną do ostatniego gwizdka.

 

Z uwagi na zgrupowanie oraz mecze kadry województwa Wielkopolskiego, w miniony weekend rozegrano tylko jedno spotkanie ligowe. LPFA Poznań podejmowało na własnym boisku zespół Juna Trans Stare Oborzyska. Gospodynie były bezlitosne dla swoich rywalek i łatwo pokonały przyjezdne 15:0. 

 

Czwarty turniej ligowy rozegrały orliczki. 19 października przy Bułgarskiej najlepiej spisały się gospodynie z Lech Poznań Football Academy. Komplet zwycięstw niewiele zmienił w klasyfikacji generalnej. Prowadząca w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Orliczek drużyna Polonii Środa Wielkopolska również dobrze punktowała (zgromadziła 10 "oczek") i ma bezpieczną 10-punktową przewagę.