fot. SF Lejdis U-13

SF Lejdis z dubletem

Po tytule w kategorii do lat 16, zespół Szkoły Futbolu Lejdis z Lubonia został Halowym Mistrzem Wielkopolski także w kategorii U-13.


SF Lejdis okazały się najlepsze z grona 10 uczestników czempionatu. Po drodze poniosły jedną porażkę ulegając w grupie Medykowi Konin. Najbardziej utytułowany wielkopolski klub kobiecy mimo tego zwycięstwa nie wyszedł do strefy medalowej. Po 9 punktów zdobyły bowiem trzy drużyny, a w małej tabeli koninianki okazały się gorsze nie tylko od przyszłych triumfatorek, ale i GSS Grodzisk Wielkopolski. Przez drugą grupę pewnie przebrnęły Lech Poznań Football Academy oraz KA4 resPect Krobia.

Pojedynek gospodyń z GSS Grodzisk Wlkp. w półfinale był najbardziej zaciętym meczem fazy pucharowej. Do jego rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, lepiej egzekwowane przez Krobianki. W drugiej parze Szkoła Futbolu rozbiła LPFA 4:0. W finale ponownie Lejdis nie straciły bramki, a same strzeliły jedną i sięgnęły po złote medale. Srebrne zawisły na szyjach zawodniczek KA4, a brąz przypadł w udziale Lech Poznań Football Academy.

Wyróżnienia indywidualne otrzymały Jagoda Cyraniak z SF Lejdis (najlepsza zawodniczka), Alicja Jezierska z LPFA (najlepsza bramkarka) oraz Oliwia Kwiatek z GSS Grodzisk Wlkp. (najlepsza bramkarka).