fot. KA 4 resPect Krobia - Halowy Mistrz Wielkopolski U-13

Trzeci turniej, trzeci mistrz

KA4 resPect Krobia zwyciężyło w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek. Ze srebra cieszyły się piłkarki Warty Poznań, a brązowe medale trafiły do Polonii Środa Wielkopolska.

Turniej w Miejskiej Górce był już ostatnim z cyklu Halowych Mistrzostw Wielkopolski tej zimy. Tym razem do rywalizacji przystąpiły młodziczki, a więc zawodniczki z rocznika 2008 i młodsze. Rywalizowało dziewięć drużyn, pośród których znalazły się dwie ekipy poznańskiej Warty. W barwach "Zielonych" zagrało m.in. kilka zawodniczek, któe przed dwoma tygodniami zostały mistrzyniami w kategorii U-11.

Drużyny podzielono na dwie grupy, a spotkania rozgrywano na przemian raz w jednej, raz w drugiej z nich. Od początku byliśmy świadkami wyrównanej walki do ostatnich sekund i niespodziewanych wyników. Jako dowód nadmienić można, że żaden zespół nie zgromadził na tym etapie kompletu punktów. Ostatecznie do półfinałów awansowały pierwszy zespół Warty oraz gospodynie, KA 4 resPect Krobia z grupy A, a także Polonia Środa Wielkopolska i GSS Grodzisk Wielkopolski z gruby B.

Faza pucharowa potwierdziła niezwykle wyrównany poziom wszystkich zespołów, co sprawiało, że tak naprawdę każdy mógł wygrać z każdym. Decydować miała tzw. "dyspozycja dnia", a kluczowe okazały się umiejętności egzekwowania rzutów karnych. W półfinałach gole bowiem nie padały i o awansie rozstrzygały dodatkowe uderzenia. Najpierw Warta po sześciu seriach wyeliminowała GSS Grodzisk Wlkp., a następnie KA 4 w trzech seriach pokonało Polonię Środa Wielkopolska.

Przed walką o medale odbyły się pojedynki ustalające klasyfikację końcową. W grze o 7. miejsce Juna-Trans Stare Oborzyska zwyciężyła z Medykiem Konin. Co ciekawe, Juna-Trans w całym turnieju przegrała tylko jeden mecz, ale dało to odległą lokatę w finalnym zestawieniu. Piąte miejsce przypadło drugiej ekipie Warty, która pokonała w ostatnim pojedynku Grom Wolsztyn.

W meczu o brązowe medale przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis, w końcu jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił zespół Polonii prowadzony przez trenerkę Martę Woźniak. Jedyna bramka w tym starciu okazała się być też jedyną we wszystkich czterech meczach ustalających kolejność pierwszej czwórki. W finale bowiem znów nie padły gole i rozstrzygały o wszystkim rzuty karne.

Po raz drugi strzały z siódmego metra mogła wygrać tylko jedna z drużyn. Pierwsza seria uderzeń bramek nie przyniosła, w drugiej najpierw gola zdobyło KA 4, a nie uczyniła tego Warta. Kolejne trafienie zespołu z Krobi przesądziło sprawę - tytuł trafił w ręce gospodyń zawodów.

Medale i puchary, ufundowane przez sponsorów - firmy KA 4 i Krispol - wręczali przedstawiciele władz wielkopolskiej piłki z prezesem Pawłem Wojtalą na czele. Oprócz nagród zespołowych były też wyróżnienia indywidualne. Przyznano je Alicjii Ossowskiej (najlepsza bramkarka) i Katarzynie Włodarskiej (najskuteczniejsza zawodniczka) z Warty, a także Julii Witek (najlepsza zawodniczka) z UAM Poznań.

Tym samym cały cykl Halowych Mistrzostw Wielkopolski dobiegł końca. Trzy turnieje przyniosły trzech różnych mistrzów, a w sumie medale trafiły aż do sześciu klubów, co bardzo cieszy, bo pokazuje, że liczba ośrodków szkolących dziewczęta na najwyższym poziomie regularnie rośnie. Na pochwały zasługują również organizatorzy zmagań. Juna-Trans, UAM oraz KA 4 po raz kolejny udowodniły, że można liczyć na ich fachowe i sprawne działanie.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA HALOWYCH MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI MŁODZICZEK

1. KA 4 resPect Krobia
2. Warta I Poznań
3. Polonia Środa Wielkopolska
4. GSS Grodzisk Wielkopolski
5. Warta II Poznań
6. Grom Wolsztyn
7. Juna-Trans Stare Oborzyska
8. Medyk POLOmarket Konin
9. UAM Poznań