fot. Wielkopolska Liga Młodziczek U-13 (jesień 2019)

U-13: LPDFA i Polonia z awansem

27 października na obiektach przy Bułgarskiej w Poznaniu odbył się finałowy turniej Wielkopolskiej Ligi Młodziczek. Zawody wyłoniły drużyny, które będą reprezentować województwo na szczeblu centralnym.

Do rywalizacji stanęły cztery zespoły, a stawką była kwalifikacja do rozgrywek na szczeblu centralnym. W uprzywilejowanej pozycji znajdowały się gospodynie - Lech Poznań Football Academy oraz Polonia Środa Wielkopolska. Te pierwsze już miały zapewniony awans i pozostała im gra o pierwsze miejsce. Polonistki jeszcze mogły stracić drugie miejsce na rzecz Szkoły Futbolu Lejdis Luboń, lecz już pierwsza kolejka spotkań rozstrzygnęła sprawę.

Warunki gry dyktowała pogoda, która zmieniała się wielokrotnie. Na przemian mieliśmy słońce, deszcz, silny wiatr, a mimo to dziewczęta dzielnie walczyły na boisku. Turniej okazał się być najbardziej wyrównanym ze wszystkich, a królowała skuteczna defensywa. Z sześciu spotkań tylko w jednym wyłoniono zwycięzcę. LPFA pokonało Medyka Konin 2:0 i tym samym potwierdziło dominację wygrywając ostatnie zmagania i pieczętując triumf w lidze. Drugie miejsce utrzymała Polonia Środa Wielkopolska. To właśnie te ekipy wiosną rywalizować będą w dalszej grze o Mistrzostwo Polski.