fot. thumb_PZPN_v1_1180x500_landscape.jpg

Wielkopolanki w reprezentacjach Polski

11 zawodniczek z wielkopolskich klubów dostało powołania do kobiecych reprezentacji Polski na najbliższe spotkania. Aż cztery seniorski znalazły uznanie w oczach trenera Miłosza Stępińskiego.

Do pierwszej reprezentacji powołane zostały oczywiście piłkarki Medyka Konin. Natalia Chudzik, Gabriela Grzywińska, Nikol Kaletka oraz Natalia Pakulska staną przed nie lada okazją zmierzenia się z Brazylijkami. Wcześniej Biało-czerwona zagrają także na wyjeździe z Cyprem.

W kadrze U-19 prowadzonej przez trener Ninę Patalon znalazła się tylko jedna piłkarka z Wielkopolski. Grająca w Medyku Aleksandra Żurek weźmie udział w turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Europy U-19, który zostanie rozegrany w naszym kraju. Rywalami Polek będą Chorwatki, Bułgarki i Szkotki.

Turniej eliminacyjne czeka również reprezentację U-17. Młodsza kadr pojedzie na Węgry, gdzie zmierzą się z gospodyniami, Kazachstanem oraz Bułgarią. Tu również reprezentować nas będą zawodniczki Medyka - Aleksandra Dudziak oraz Maja Szydełko.

Najliczniejsza grupa klubów będzie miała swoje zawodniczki na zgrupowaniu kadry do lat 15. Na towarzyski dwumecz z Czeszkami w zespole Pauliny Kawalec znalazły się Julia Drożak z Kanii Gostyń, Aleksandra Posiewka z Medyka oraz Natalia Pawlak i Barbara Wierzbińska ze Szkoły Futbolu Luboń.