Zawodniczki Medyka awansowały z kadrą U-19

Trzy zawodniczki Medyka Konin - Monika Sowalska, Aleksandra Stasiak i Anna Zając - brały udział w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy U-19. Polki z siedmioma punktami na koncie wygrały grupę, w której rywalizowały z Gruzją, Grecją i Rosją.

Zmagania, jakie miały miejsce w Tbilsi, były pierwszym etapem eliminacji do czempionatu. Biało-czerwone losowane były z drugiego koszyka, więc mierzyły się z teoretycznie jednym rywalem silniejszym i dwoma słabszymi. Celem było wygranie turnieju i tak też się stało. Awans do kolejnej rundy Elite Round Polki zapewniły sobie już w dwóch pierwszych meczach zwyciężając 3:1 z Grecją i 7:0 z Gruzją. Na zakończenie zmierzyły się z faworyzowanymi Rosjankami. W pojedynku padł wynik 2:2, ale to Polki mogą być stroną mniej zadowoloną, bowiem dwukrotnie wychodziły na prowadzenie, a ostatnią bramkę straciły na pięć minut przed końcem spotkania. Mimo to nie dały się wyprzedzić w końcowej klasyfikacji.

W 20-osobowej kadrze powołanej na turniej przez trenera Marcina Kasprowicza, znalazły się trzy zawodniczki Medyka Konin - Monika Sowalska, Aleksandra Stasiak oraz Anna Zając. Pierwsza z nich pełniła rolę rezerwowej bramkarki i nie miała okazji zaprezentować się na boisku.​​ Stasiak zagrała w podstawowym składzie w spotkaniach z Grecją (zmieniona w 90.minucie) i Rosją (cały mecz), z kolei Zając zagrała 90minut przeciwko Gruzji zdobywając zresztą jedną z bramek.

Losowanie rundy Elite Round - decydującej fazy eliminacji - odbędzie się w listopadzie. Polki prawdopodobnie znów znajdą się w drugim koszyku. Turniej finałowy odbędzie się w 2018 roku w Szwajcarii. Biało-czerwone walczyć będą o drugi w historii awans na coroczny czempionat, do tej pory udało im się to tylko raz, w 2007 roku.