Zgłoszenia do halowych mistrzostw dziewcząt

Wydział Piłkarstwa Kobiecego Wielkopolskiego ZPN zaprasza do zgłaszania się drużyn do halowych Mistrzostw Wielkopolski w kategoriach U-13 i U-16 dziewcząt oraz zgłaszania chęci organizacji turnieju.


​W okresie zimowym dziewczęta rywalizują w trzech turniejach mistrzowskich w kategoriach do lat 10, 13 oraz 16. Pierwsza impreza dla najmłodszych już się odbyła, a triumfatorem została drużyna GSS Grodzisk Wielkopolski. Kolejne rozgrywki zaplanowano na luty.

Rozegranie mistrzostw w kategorii U-16 zaplanowano na weekend 9-10 lutego 2019 roku. Impreza ma mieć charakter jednodniowego turnieju, a dokładna data zostanie ustalona pod koniec roku. Zespoły chcące uczestniczyć w mistrzostwach proszone są o przesyłanie zgłoszeń mailowych na adres wpk@wielkopolskizpn.pl do 14 grudnia. Do tego też dnia przyjmowane są również kandydatury na gospodarza imprezy. Tytułu w najstarszej kategorii bronić będzie Medyk Konin.

Dwa tygodnie później, w weekend 23-24 lutego odbyć się mają z kolei rozgrywki dziewcząt do lat 13. Tu obrońcą trofeum jest ekipa KA4 resPect Krobia, która będąc gospodarzem, wygrała ostatni turniej w Gostyniu. Podobnie jak w przypadku starszej kategorii, tak i tu zdobywca tytułu ma zostać wyłoniony w jednodniowym turnieju, a zgłoszenia zespołów oraz chęci goszczenia wszystkich uczestników przyjmowane są mailowo pod adresem wpk@wielkopolskikzpn.pl do 14 grudnia.

Dodatkowe informacje uzyskać można telefonicznie pod numerem 507 270 912.