Zwycięstwo i porażka Polek

Trzy punkty po dwóch meczach ma na koncie reprezentacja Polski kobiet w eliminacjach Mistrzostw Świata. Biało-czerwone zgodnie z planem pokonały 4:1 Białoruś i minimalnie uległy faworyzowanej Szwajcarii 1:2. W zgrupowaniu kadry udział wzięło sześć zawodniczek Medyka. O ogromnym pechu może mówić Natalia Pakulska, która doznała poważnej kontuzji kolana.


​​Dla podopiecznych Miłosza Stępińskiego były to pierwsze spotkania w walce o Mundial. Na inaugurację reprezentantki pewnie pokonały w Łęcznej Białoruś 4:1. O zwycięstwie przesądziła pierwsza połowa, w której Polki zdobyły trzy gole. Dużo trudniejsze zadanie czekało nasze zawodniczki we wtorek, bowiem mierzyły się na wyjeździe ze Szwajcarkami. Helwetki to uczestniczki ostatnich Mistrzostw Europy, a zarazem faworyt do wygrania grupy eliminacyjnej. Wszystkie trzy dotychczasowe pojedynki tych reprezentacji kończyły się zwycięstwami do zera rywalek. Tym razem ponownie nie udało się wygrać, ale na pocieszenie pozostała zdobyta bramka. Biało-czerwone były wprawdzie dużo słabsze, ale zagrały niezłe jak na swoje możliwości spotkanie i uległy 1:2. Jedynego gola zdobyła dla naszej kadry Ewa Pajor.

​​W obu meczach udział wzięły zawodniczki Medyka Konin. Sanda Sałata i Paulina Dudek dwukrotnie wybiegały w podstawowym składzie, z kolei Patrycja Balcerzak zarówno przeciwko Białorusi jak i Szwajcarii wchodziła z ławki. Do dyspozycji selekcjonera były ponadto Krystyna Sikora oraz Nikol Kaletka. W zgrupowaniu udział wzięła również Natalia Pakulska, dla której jednak wyjazd na kadrę skończył się fatalnie. Na jednym z treningów zerwała więzadła w kolanie i czeka ją wielomiesięczna przerwa. To już drugi tego typu uraz Pakulskiej w ciągu roku, pierwszy raz zerwała więzadła krzyżowe również na zgrupowaniu reprezentacji w listopadzie. Do gry wróciła dopiero na początku tego sezonu. Sytuacja kadrowa mistrzyń Polski może ulec jeszcze pogorszeniu, bowiem kontuzje wymuszające zmiany w meczu ze Szwajcarią zgłosiły również Dudek i Sałata.

Kolejne zgrupowanie reprezentacji w październiku. Polki rozegrają wówczas mecze towarzyskie z Estonią i Grecją. W eliminacjach kolejny mecz zagrają z kolei w listopadzie z Albanią.