Michalina Diakow sędzią międzynarodową!

​Michalina Diakow została mianowana na nową sędzię międzynarodową FIFA! Federacja przyjęła rekomendację PZPN i tym samym Wielkopolska ma już dwie rozjemczynie najwyższego szczebla!


​​​​Jesienią karierę postanowiła zakończyć arbiter Karolina Tokarska. W listopadzie poprowadziła ona swój ostatni mecz międzypaństwowy i zwolniła miejsce w grupie sędzi międzynarodowych. Polski Związek Piłki Nożnej na pozostawiony wakat rekomendował Michalinę Diakow. Wniosek został przyjęty przez UEFA i sędzia z okręgu konińskiego dołączyła do elitarnego grona. 

Co naturalne, na początku międzynarodowej kariery Diakow znalazła się w najniższym, czwartym koszyku - tzw. kategorii Women Third. W nim też znajduje się druga z Wielkopolanek, Katarzyna Lisiecka-Sęk, która sędzią międzynarodową jest od trzech lat. Wyżej notowane są jedynie Ewa Augustyn (Women Second) i Monika Mularczyk (kategoria Elite). Łącznie na liście znajduje się 119 rozjemczyń, w tym 14 nowo mianowanych. Polska jest w gronie dziewięciu federacji mających po cztery przedstawicielki na liście. Więcej - pięć - mają jedynie federacje hiszpańska i szwajcarska.

Michalina Diakow karierę sędziowską rozpoczęła dziesięć lat temu, a już od sześciu prowadzi spotkania Ekstraligi kobiet. Spotkać ją można również na lokalnych boiskach w rozgrywkach męskich, gdzie pełni rolę arbitra z uprawnieniami do prowadzenia spotkań IV ligi.