fot. Adam Kupsik na meczu Ligi Europy

Nasi sędziowie znów w europejskich delegacjach

Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN z radością informuje o kolejnych wyzwaniach, jakie w ostatnim czasie stały się udziałem naszych przedstawicieli na szczeblu międzynarodowym.

Tym razem nasi członkowie godnie reprezentowali nas w rozgrywkach europejskich pucharów. Swoją obecność w kobiecej Lidze Mistrzów "zaznaczyła" Michalina Diakow, która pełniła rolę sędzi technicznej w spotkaniu 1/8 finału pomiędzy Manchesterem City a Fiorentiną. Nasza koleżanka współpracowała w tym meczu z Moniką Mularczyk (sędzia główna), Anną Dąbrowską i Pauliną Baranowską (asystentki). Pojedynek zakończył się zwycięstwem Angielek 3:0.

W Lidze Europy z kolei następne swoje spotkanie poprowadził Adam Kupsik. Był on asystentem Pawła Raczkowskiego w pojedynku 1/16 finału pomiędzy Rangers FC a Royal Antwerpia. Skład polskiej delegacji uzupełnili Radosław Siejka (drugi asystent), Piotr Lasyk (sędzia techniczny), Paweł Gil (VAR) oraz Tomasz Kwiatkowski (AVAR). Mecz wygrali Szkoci wynikiem 5:2 i awansowali do dalszej fazy zmagań.

Michalinie i Adamowi serdecznie gratulujemy świetnej postawy i życzymy kolejnych równie udanych występów!

PS. Uprzejmie informujemy, że Adam Kupsik w najbliższy czwartek 11 marca po raz kolejny zaprezentuje się na arenie międzynarodowej jako asystent Pawła Raczkowskiego. Tym razem polscy sędziowie poprowadzą pojedynek hiszpańskiej Granady z norweskim Molde. Początek meczu o godzinie 21.