fot. Opłaty KS

Płatności ekwiwalentów - aktualizacja list klubów

Wielkopolski ZPN przedstawia listę klubów, które na dzień 22 kwietnia przystąpiły do programu ryczałtowych płatności ekwiwalentów i płatności przelewowych.

Z każdą rundą przybywa klubów, które decydują się z pomocą Związku rozliczać wszelkie płatności sędziowskie. Regulowanie środków poprzez ryczałty wpłacane do Wielkopolskiego ZPN są jest obowiązkowe w przypadku rozgrywek PROEKO IV ligi oraz RED BOX V ligi i RED BOX Klasy Okręgowej. Na zasadzie dobrowolności przystąpiło natomiast do projektu już blisko 300 klubów decydując się na tę formę rozliczeń zarówno w przypadku drużyn seniorskich jak i zespołów młodzieżowych. W przypadku 23 klubów Związek wyraził z kolei zgodę na rozliczanie ekwiwalentów poprzez płatność przelewową. W takich wypadkach sędziowie powinni otrzymać należności w ciągu 7 dni od prowadzonego przez nich spotkania.

Klubom rozliczającym się w tradycyjnej formie przypominamy, iż sędziowie mogą pobierać ekwiwalenty zarówno w kwocie netto (delegacje sędziowskie) jak i w kwocie brutto, jeśli prowadzą działalność gospodarczą i wystawiają dokumenty księgowe za obsługę sędziowską. Gospodarze spotkań muszą być zatem przygotowani na uregulowanie należności w obu wysokościach.