fot. sędziowie komunikaty

Rezygnacja Przewodniczącego Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN Zbigniewa Cukierta

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy pragnę poifnormować, że złożyłem rezygnację na ręce Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtali i dłużej nie będę pełnił funkcji Przewodniczącego Kolegium Sędziów.

Zarządzanie tak dużą organizacją wymaga wiele czasu oraz poświęceń dlatego uznałem, że przyszedł czas na zmiany. Osobiście nie jestem w stanie dłużej łączyć dowodzenia firmą oraz organizacją sędziowską. Odbijało się to niestety negatywnie na mojej rodzinie. Zostałem niedawno szczęśliwym dziadkiem i teraz ta nowa zaszczytna rola będzie pochłaniać mój cały wolny czas :)

Szczęśliwie wytrwałem z Wami całą kadencję plus małą dogrywkę. Był to bardzo fajny okres, dzięki Wam nabrałem wiele cennych doswiadczeń za co szczerze z tego miejsca DZIĘKUJĘ !!!

W 2016 roku przejmowałem organizację skłóconą i rozdartą wewnętrznie. Moim głównym zadaniem było przywrócenie spokoju i patrząc dziś na Was śmiało mogę stwierdzić, że zadanie wykonałem.

Reorganizacja Kolegium Sędziów także przebiegła sprawnie, wykazaliśmy się fajnymi inicjatywami na które składały się różnego rodzaju programy, szkolenia, treningi, no i oczywiście niezapomniane obozy na czele z rekordowym Kołobrzegiem 2020 na ponad 240 uczestników - takich rzeczy wcześniej w Polsce nie robił nikt i mam nadzieję, że będzie to przez Was kontynuowane.

Prezes Paweł Wojtala podsumowując moją kadencję, w rozmowie ze mną, docenił to o czym wspomniałem powyżej, a ja z tego miejsca pragnąłbym mu podziękować za okazane mi zaufanie oraz wsparcie w trudnych momentach kiedy musiałem podejmować niepopularne decyzje. Bez zastrzeżeń przebiegła także współpraca z Dyrektorem Biura Wielkopolskiego ZPN Maciejem Chłodnickim, któremu z tego miesjca składam wyrazy uznania.

Bardzo dziękuję również członkom Prezydium za ciężką pracę jaką na co dzień wykonywali oraz poszczególnym komisjom w Wielkopolsce za wkład w rozwój naszej organizacji.

Na koniec pragnę wyróżnić dwóch Kolegów: Łukasza Araszkiewicza oraz Tomasza Nowickiego za to, że zawsze mogłem na nich polegać i nigdy się nie zawiodłem. Takich kompanów mieć przy swoim boku to duży komfort pracy - czapki z głów przed Wami Panowie.

Dla nowego Przewodniczącego będę pomocny i służył radą we wszystkich sprawach z którymi się do mnie zwróci. Życzę mu wiele spokoju i wytrwałości oraz mam nadzieję, że wniesie do organizacji nową pozytywną energię i pomysły na dalszy rózwój komórki sędziowskiej.

Nadal będę pełnił funkcję obserwatora, więc nie żegnam się z Wami całkowicie.

 

Powodzenia w nowej rundzie i mam nadzieję do zobaczenia wkrótce na boisku!

Zbigniew Cukiert