fot. PZPN

Pary barażowe + regulamin o grę w ARTBUD IV lidze i awans do RED BOX V ligi

Wydział Gier i Ewidencji dokonał losowania par barażowych spotkań o prawo gry w ARTBUD IV lidze oraz o awans do RED BOX V ligi.

Zgodnie z regulaminem, w pojedynkach o możliwość gry w ARTBUD IV lidze w sezonie 2022/23 zagrają:
- najniżej sklasyfikowany zespół ARTBUD IV ligi sezonu 2021/22, którego nie objął bezpośredni spadek;
- wicemistrzowie trzech grup RED BOX V ligi.

Baraże zostaną rozegrane w dwóch etapach - w półfinale i finale. W każdym zespoły spotkają się jeden raz, a gospodarzem będzie zespół ARTBUD IV ligi bądź drużyna o lepszym bilansie z rozgrywek. Co istotne, w przypadku remisu rozegrana będzie dogrywka, a następnie rzuty karne.  Z czwórki uczestniczących klubów, miejsce w ARTBUD IV lidze wywalczy jeden klub.

W meczach o awans do RED BOX V ligi wystąpi sześciu wicemistrzów RED BOX Klasy Okręgowej. W przypadku tych spotkań dodatkowych zespoły utworzyły trzy pary, które rozegrają między sobą dwumecz. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie zespół wylosowany jako pierwszy. Zwycięzcy dwumeczów wywalczą awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zgodnie z zapisami regulaminowymi, w meczach barażowych obowiązuje jeszcze zasada bramek liczonych na wyjeździe, a w przypadku równości po regulaminowym czasie obu pojedynków, rozegrana zostanie dogrywka i rzuty karne.