fot. Wielkopolski ZPN

Wielkopolski futbol dla Ukrainy !

Tocząca się od kilku dni wojna na Ukrainie dotyka każdego aspektu życia angażując bez wyjątku wszystkie grupy społeczne. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przyłącza się do wielkiej akcji pomocy naszym wschodnim sąsiadom i zachęca do współpracy całe środowisko.

Rozgrywający się na naszych oczach dramat dziesiątek milionów ludzi jest nam szczególnie bliski nie tylko ze względu na sąsiedztwo terytorialne państw. W ostatnich latach Wielkopolska stała się dla tysięci Ukraińców swoistego rodzaju "ziemią obiecaną" - odnalezionym drugim domem, miejscem, w którym się osiedlili i podjęli pracę dającą im możliwość utrzymania nie tylko siebie, ale również swoich bliskich pozostałych na wschodzie.

Jednocześnie duża część z nich za sprawą łączącej nas pasji stała się częścią środowiska piłkarskiego. Na wielkopolskich boiskach mamy ukraińskich zawodników, trenerów oraz sędziów. Zamiast przygotowywać się do wznowienia rozgrywek, muszą oni martwić się o los swojej ojczyzny i najbliższych, którzy w niej pozostali.

Sportowa solidarność nie ma żadnych granic. Podstawą współrywalizacji jest szacunek do każdego uczestnika zmagań i jedność, którą dziś możemy pokazać w sposób szczególny. Dlatego też inicjujemy akcję "Wielkopolski futbol dla Ukrainy". 

Wielkopolski ZPN uruchomił specjalne subkonto, na które można wpłacać środki:

92 9043 1070 2122 0065 5659 0004
dokonując wpłat prosimy o stosowanie w tytule hasła akcji "Wielkopolski futbol dla Ukrainy". Zebrane środki zostaną przekazane na potrzeby bieżącej pomocy humanitarnej.