fot. Zostań sędzią

Zostań sędzią piłkarskim

Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kursie dla kandydatów na sędziów piłki nożnej.

Arbitrem może zostać każdy, kto ma ukończone 16 lat i jego stan zdrowia pozwala na aktywność fizyczną. Kurs odbywać się będzie w miesiącach zimowych w siedzibie Wielkopolskiego ZPN przy Warmińskiej 1 w Poznaniu. Zajęcia odbywają się w weekendy, a ich start zaplanowano na 18-19 stycznia.

Pierwszym krokiem do zostania sędzią jest wypełnienie ankiety zgłoszeniowej (pobierz tutaj!). Ponadto do czasu pierwszych zajęć należy dostarczyć zaświadczenie lekarskie (akceptowane są badania klubowe), zaświadczenie KRK o niekaralności, dwa zdjęcia legitymacyjne.

Koszt uczestnictwa w kursie to 185 złotych. W cenie tej oprócz szkolenia zawarte są przybory sędziowskie (gwizdek, kartki, chorągiewki, notes), Przepisy gry w Piłkę Nożną, a także biografia Howarda Webba. Wpłat należy dokonywać na pierwszym spotkaniu.

Kurs zakończony zostanie egzaminem teoretycznym i kondycyjnym. Ich zaliczenie będzie równoznaczne z uzyskaniem statusu sędziego próbnego. Opiekunem kursu, do którego należy kierować wszelkie pytania, jest Aleksander Borowiak - 536 003 842.