Coraz większa przewaga pilan
Gospodarze okazali się zbyt gościnni w miniony weekend IV kolejki III Wielkopolskiej Ligi. We wszystkich czterech spotkaniach minionej serii gier wygrywali zespoły przyjezdne.
Mateusz Nizio • 01.12.2025
ST Futsal Kostrzyn
Nie było rewanżu za finał Pucharu Polski
W Czerniejewie mierzyli się finaliści ostatniej edycji Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. Wówczas w Czerniejewie górą byli gracze ST Futsal Kostrzyn i nie inaczej było tym razem. Długo byliśmy świadkami bezbramkowego remisu, ale ostatecznie padły trzy bramki, w tym dwie dla gości z Kostrzyna. Po zmianie stron ST Futsalowi udało się utrzymać prowadzenie i wygrać spotkanie. Dzięki tej wygranej goście zbliżyli się do ligowego podium na jeden punkt.
Kanonada w Rawiczu
W futsalu można widzieć zarówno mecze z małą liczbą bramek, ale i takie, w których pada ich bardzo dużo. W Rawiczu kibice oglądali łącznie dwadzieścia pięć bramek! UKS Orlik Mosina pokonał RAF Futsal Team aż 19:6. Dwóch zawodników gości zanotowało hat-tricka (Piotr Jabłecki i Nikodem Moliński), ale przebił ich 21-letni Kordian Gadomski, który do siatki trafił pięciokrotnie.
Powiększenie przewagi pilan i coraz lepsza forma Marbudu
CAR Factory Powiat Pilski Piła wykonał zadanie i wygrał w starciu z Tarnovią w Tarnowie Podgórnym 7:4. Pilanie utrzymali prowadzenie w tabeli i dodatkowo powiększyli przewagę punktową nad Czarnymi i Wiarą Lecha II, które w miniony weekend przegrały.
Po nieco słabszym początku sezonu, coraz lepiej radzi sobie Marbud Team Jutrosin. Wicemistrzowie dwóch poprzednich sezonów III Wielkopolskiej Ligi okazali się lepsi od drugiej drużyny Wiary Lecha wygrywając 7:3.
Komplet wyników 4. kolejki III Wielkopolskiej Ligi:
Tarnovia Tarnowo Podgórne - CAR Factory Futsal Powiat Pilski Piła 4:7
Czarni Czerniejewo - ST Futsal Kostrzyn 2:4
RAF Futsal Team Rawicz - UKS Orlik Mosina 6:19
Wiara Lecha Poznań II- Marbud Team Jutrosin 3:7
Tabela po 4. kolejce
1. CAR Factory Futsal Powiat Pilski Piła - 12 punktów
2. Czarni Czerniejewo - 7 punktów
3. Wiara Lecha Poznań II - 7 punktów
3. Marbud Team Jutrosin - 6 punkty
5. ST Futsal Kostrzyn - 6 punkty
6. UKS Orlik Mosin - 6 punkt
7. Tarnovia Tarnowo Podgórne - 1 punkt
8. RAF Futsal Team Rawicz - 1 punktów
Czołówka klasyfikacji strzelców:
1. Mariusz Sawicki (Czarni Czerniejewo) - 10 bramek
2. Antony Jose Castro Cabas (Czarni Czerniejewo), Mateusz Wachowiak (Marbud Team Jutrosin) - 8 bramek
4. Jakub Fatyga (CAR Factory Futsal Powiat Pilski Piła) - 7 bramek