Drugi mecz, druga wygrana. Kadra dziewcząt do lat 15 kontynuuje zwycięski marsz!

To był kolejny dobry mecz drużyny prowadzonej przez trenerkę Annę Jankowską. Reprezentacja Wielkopolskiego ZPN pokonała drużynę z Podlasia 2:0, dzięki czemu umocniła się na pozycji lidera Grupy B.

Rafał Wandzioch • 24.06.2023

O wygranej w drugim meczu fazy grupowej zadecydowało piorunujących sześć minut. Najpierw, w 16. minucie spotkania, do siatki rywalek trafiła Amelia Guzenda. Wielkopolanki przeprowadziły świetną kontrę i spróbowały strzału z dystansu. Ten został jeszcze wybroniony przez bramkarkę Podlaskiego ZPN, ale interwencja była na tyle niepewna, że do bezpańskiej piłki jako pierwsza dopadała zawodniczka Polonii Środa Wielkopolska i nie miała problemów ze skierowaniem jej do siatki.

Druga bramka dla drużyny z Wielkopolski wpadła w 22. minucie sobotniego pojedynku. Po raz kolejny podopieczne trenerki Jankowskiej popisały się umiejętnością kontrataku. Idealnie na stopę piłkę otrzymała niepilnowana w polu karnym Julia Bartczak i uderzyła nie do obrony w kierunku dalszego słupka. Tym samym piłkarka Medyka Konin zadała cios, po którym piłkarki z Podlasia już się nie podniosły.

Cieszą nas kolejne trzy punkty, bo zapewniają nam one grę o medale. Jeżeli chodzi o mecz to był on pod kontrolą – strzeliłyśmy dwie bramki w pierwszej połowie, co ustawiło dalszy przebieg rywalizacji. Dzięki temu mogłyśmy wprowadzić sporo zmian i dać odpocząć tym, które wczoraj spędziły na boisku więcej czasu – podsumowała dzisiejsze spotkanie trenerka Jankowska.

Ostatni mecz fazy grupowej reprezentacja Wielkopolskiego ZPN rozegra w poniedziałek. O godzinie 10:00 zmierzy się z drużyną z Mazowsza o miejsce w wielkim finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Podlaski ZPN – Wielkopolski ZPN 0:2 (0:2)

26.07.2024 • Wydział Piłkarstwa Kobiecego

Polski Związek Piłki Nożnej zgłosił kandydaturę federacji do organizacji mistrzostw Europy kobiet, zaplanowanych

Nowy sezon jest już tuż za rogiem ale warto jeszcze na chwilę zwrócić się w stronę kampanii 2023/2024.

Zaktualizowane podziały grup w rozgrywkach seniorskich - 26 lipca 2024 r.