Drużyna chłopców do lat 14 zagra o najniższy stopień podium

Dwie wygrane w fazie grupowej nie wystarczyły do awansu do wielkiego finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zespół prowadzony przez Jakuba Wojtkowiaka w sobotę o 10:00 zagra o trzecie miejsce.

Rafał Wandzioch • 28.06.2024

Kazimierz Kożuch - AquaShutter

Turniej na Lubelszczyźnie rozpoczął się dla naszego zespołu od słodko-gorzkiego meczu z reprezentacją Pomorskiego. Choć to spotkanie udało się wygrać 3:2, to drużyna straciła Jakuba Gapskiego, który doznał poważnej kontuzji. Ekipa z Wielkopolski prowadziła w tym spotkaniu już 3:0, jednak uraz kolegi na tyle rozproszył zawodników, że dali sobie wbić dwie bramki. Na więcej już jednak nie pozwolili.

Drugiego dnia rywalizacji zmierzyli się z zespołem Śląskiego ZPN-u. Jak się miało okazać było to najpewniej wygrane przez nasz zespół spotkanie w grupie, gdyż Wielkopolanie triumfowali 3:0 po dwóch bramkach Pućki i jednej Mrowińskiego.

O awansie do finału miał więc zadecydować czwartkowy mecz z zespołem z województwa Łódzkiego. Prowadzenie w nim szybko objęli rywale. Wielkopolska odpowiedziała po przerwie, jednak okazało się to tylko zmotywować drugi zespół. Zdobył on kolejne dwa gole, dzięki czemu zwyciężył 3:1 i zagrodził naszej ekipie drogę do finału. Obie ekipy zakończyły rywalizację z 6 punktami, jednak Łódzki ZPN okazał się lepszy w bezpośrednim spotkaniu.

Mecz z Łódzkim ZPN-em kiepsko zaczęliśmy – straciliśmy gola już w pierwszej minucie. Przez to scenariusz tego spotkania był taki, że budowaliśmy grę na połowie przeciwnika, który bronił całym zespołem i nastawił się tylko na kontry. Wielu okazji w pierwszej połowie nie udało się zamienić na gola. Po zmianie stron i zmianie struktury zespołu doprowadziliśmy do wyrównania. Nasz zespół chciał zdobywać kolejne bramki atakiem pozycyjnym. Niestety przeciwnik po 10 minutach wyprowadził kontrę, my nie zdążyliśmy wrócić i straciliśmy gola. Później wręcz oblegaliśmy pole karne rywali, ale nie byliśmy w stanie zamienić dogodnych sytuacji na bramkę. Gola zdobyli za to z rzutu karnego nasi rywale. Niestety ten mecz był festiwalem nieskuteczności w wykonaniu naszego zespołu. Traktujemy to jako lekcję pokory i lekcję zachowania przy odrabianiu strat.

- podsumowuje czwartkowy mecz trener Jakub Wojtkowiak.

Spotkanie o najniższy stopień podium zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 10:00 na stadionie w Poniatowej. Rywalem będzie reprezentacja Podkarpackiego ZPN. Transmisję tego spotkania będzie można obejrzeć TUTAJ.

Komplet wyników fazy grupowej:
Pomorski ZPN – Wielkopolski ZPN 2:3 (Mrowiński, Pućka,Wędrychowicz)
Wielkopolski ZPN – Śląśki ZPN 3:0 (Pućka x2, Mrowiński)
Łódzki ZPN – Wielkopolski ZPN 3:1 (Szulc)

Partnerami Kadr Wojewódzkich są:
- SBG Sport Buisness Group
- Milex – Systemy Nawadniania

Aktualności

“Rozwój indywidualny kluczem do sukcesu” - Violetta Biegańska

30.06.2024 • Mateusz Nizio

AZS UAM Poznań w ostatnich latach przyzwyczaił swoich kibiców do sukcesów w postaci mistrzostw Polski czy zdobycia

Kadra dziewcząt do lat 15 z brązem OOM!

28.06.2024 • Rafał Wandzioch

Drużyna trenerki Anny Jankowskiej powtórzyła wynik sprzed roku i ponownie zajęła trzecie miejsce w turnieju