Kadra do lat 14 gorsza od rówieśników z Zachodniopomorskiego

Statyczność w defensywie i niedokładność w ofensywie – te dwie bolączki zadecydowały o porażce reprezentacji Wielkopolski w drugim meczu eliminacji do turnieju im. Kazimierza Deyny. W środę w Szamotułach przyjezdni wygrali 3:1.

Rafał Wandzioch • 04.10.2023

Piotr Cichowski

Od początku meczu widać było, że czeka nas wyrównane spotkanie. Drużyny prezentowały jednak odmienny pomysł na rywalizację – zdecydowaną przewagę w posiadaniu futbolówki mieli gospodarze, natomiast goście skupili się na szybkich atakach z kontry. Już pierwszy z nich przyniósł skutek, bo w 5. minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Kowalczyk i trafił do siatki. Gol nie zmienił obrazu meczu i oba zespoły dalej realizowały swoje plany. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy gospodarze doprowadzili do wyrównania. Marcel Mrowiński dostał świetne podanie za linię obrony, minął bramkarza i umieścił futbolówkę w pustej siatce.

Druga połowa to podobnie intensywny futbol co w pierwszej, tyle że bramki zdobywali już tylko przyjezdni – a konkretnie grający świetne zawody Adam Garwoliński. Najpierw dziewięć minut po wznowieniu gry zszedł z prawego skrzydła i huknął nie do obrony w dalszy słupek, natomiast na siedem minut przed końcem ustalił wynik strzałem z linii pola karnego. Tym samym drużyna Zachodniopomorskiego ZPN zachowała status niepokonanej w tegorocznych eliminacjach.

Mecz z Zachodniopomorskim ZPN był dobrym widowiskiem dla kibiców. Można było zobaczyć, że obie drużyny grają otwarty, ofensywny futbol. Jeśli chodzi o zespół Wielkopolski to z pewnością do korzystnego rezultatu zabrakło nam dzisiaj dokładności i dużej jakości w poczynaniach pod bramką przeciwnika – podsumowuje środowe starcie trener Jakub Wojtkowiak - Dzisiaj przyszedł ten dzień, w którym wynik jest niekorzystny, natomiast jest on nieodłącznym elementem procesu szkolenia, w którym na pewno będziemy pomagać się zawodnikom wyciągać pewnie wnioski z ich rozwoju indywidualnego – dodaje.

Jak podkreśla trener Wojtkowiak, w tej rundzie drużynę z Wielkopolski czeka jeszcze mecz z Lubuskim ZPN, w którym szansę do zaprezentowania swoich umiejętności dostaną kolejni młodzi piłkarze.

W drugim meczu naszej grupy Dolnośląski ZPN pokonał w Lubinie Lubuski ZPN 6:0.

Wielkopolski ZPN – Dolnośląski ZPN 1:3 (1:1)
Bramki: 24’ Marcel Mrowiński – 5’ Jakub Kowalczyk, 49’ 73’ Adak Garwoliński