Lista klubów uprawnionych do gry w rozgrywkach seniorskich w sezonie 2023/24

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN przedstawia listę drużyn uprawnionych do rywalizacji na poszczególnych szczeblach rozgrywkowych w sezonie 2023/24.

• 06.07.2023

Lista klubów uprawnionych do gry w rozgrywkach seniorskich w sezonie 2023/24

Zestawienie oparte jest na zweryfikowanych tabelach końcowych poprzedniej kampanii i zawiera także następujące zmiany na etapie zgłoszeń do rozgrywek:

ARTBUD IV Liga

1. Polonia Chodzież (Awans z V ligi gr. 1)
2. Mieszko Gniezno
3. LKS Gołuchów
4. Jarota Jarocin (Spadek z III Ligi gr. 2)
5. Polonia 1908 Marcinki Kępno
6. Obra 1912 Kościan
7. Kotwica Kórnik
8. Polonia 1912 Leszno
9. Pogoń Łobżenica (Zwycięzca meczu barażowego o miejsce w IV lidze)
10. Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. (Awans z V ligi gr. 3)
11. Centra 1946 Ostrów Wlkp.
12. Korona Piaski
13. Huragan Pobiedziska
14. Wiara Lecha Poznań (Awans z V ligi gr. 2)
15. Lipno Stęszew
16. GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne
17. Nielba Wągrowiec
18. Victoria Września

RED BOX V Liga

1. Kłos Budzyń
2. Orkan Chorzemin
3. LZS Cielcza (Zwycięzca barażu o miejsce w V lidze)
4. Piast Czekanów
5. GKS Dopiewo (Przegrany barażu o miejsce w IV lidze)
6. Polonia Golina
7. Zamek Gołańcz
8. MKS Kania Gostyń
9. Pelikan Grabów (Awans z Klasy okręgowej gr. 6)
10. Nasza Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
11. Polonia Jastrowie (Awans z Klasy okręgowej gr. 1)
12. KKS 1925 Kalisz
13. Avia Kamionki (Awans z Klasy okręgowej gr. 4)
14. Polonus Kazimierze Biskupi
15. Zefka Kobyla Góra
16. Piast Kobylnica
17. Olimpia Koło
18. Górnik Konin
19. 1922 Lechia Kostrzyn
20. Pinsel Peter Krobianka Krobia
21. Astra Krotoszyn
22. Zawisza Łęka Opatowska (Przegrany barażu o miejsce w IV lidze)
23. Leśnik Margonin
24. Warta Międzychód (Przegrany barażu o miejsce w IV lidze)
25. Orzeł Mroczeń
26. Sparta Oborniki
27. Victoria Ostrzeszów
28. Dąbroczanka Pępowo (Awans z Klasy okręgowej gr. 5)
29. KP Piła (Zwycięzca barażu o miejsce w V lidze)
30. Sokół Pniewy
31. Przemysław Przemysław
32. Szturm Junikowo Poznań (Awans z Klasy okręgowej gr. 2)
33. Płomień Przyprostynia
34. Rawia Rawicz
35. GKS Rychtal
36. Wełna Skoki
37. SKP Słupca (Spadkowicz z IV ligi)
38. Korona Stróżewo
39. Polanin Strzałkowo
40. Meblorz Swarzędz
41. LKS Ślesin (Awans z Klasy okręgowej gr. 3)
42. Orkan Śmiłowo
43. Warta Śrem
44. Polonia Środa Wlkp.
45. Lubuszanin Trzcianka
46. KS Zjednoczeni Trzemeszno (Zwycięzca barażu o miejsce w V lidze)
47. Błękitni Wronki
48. Kłos Zaniemyśl

RED BOX Klasa Okręgowa

1. Sparta Barłogi (Drugie miejsce z Klasy A gr. 5)
2. Ruch Bojanowo (Drugie miejsce z Klasy A gr. 7)
3. Wisła Borek Wlkp.
4. Sokół Bralin (Drugie miejsce z Klasy A gr. 9)
5. Kasztelania Brudzew
6. Helios Bucz (Drugie miejsce z Klasy A gr. 6)
7. Patria Buk
8. Korona Bukowiec
9. Sokół Chwałkowo (utrzymanie na podstawia wakatu w Klasie okręgowej)
10. Helios Czempiń (Zwycięzca Klasy A gr. 7)
11. Czarni Czerniejewo (Spadek do Klasy Okręgowej)
12. Sokół Damasławek
13. Warta Eremita Dobrów
14. Zawisza Dolsk
15. LZS Doruchów
16. Sokół Duszniki (Zwycięzca Klasy A gr. 3)
17. Noteć Dziembowo
18. KS Fałkowo (Zwycięzca Klasy A gr. 4)
19. Kłos Gałowo
20. Orzeł Granowo
21. GKS Grębanin
22. Orzeł Grzegorzew
23. Orzeł Gulcz (Drugie miejsce z Klasy A gr. 2)
24. LKS 1968 Jankowy
25. Barycz Janków Przygodzki
26. GKS Jaraczewo
27. Orla Jutrosin
28. Sokół Kaszczor
29. Orzeł Kawęczyn
30. Dąb Kębłowo
31. Clescevia Kleszczewo
32. Lechita Kłecko
33. Wielkopolska Komorniki (Spadek do Klasy Okręgowej)
34. Biały Orzeł Koźmin Wlkp. (Zespół z najgorszym bilansem z miejsca 14 Piątej Ligi)
35. Zieloni Koźminek
36. Iskra Krajenka
37. Promień Krzywiń
38. Las Kuczków (Drugie miejsce z Klasy A gr. 8)
39. Strażak Licheń Stary
40. Radwan Lubasz
41. Stella Luboń
42. Luboński K.S. Luboń (Drugie miejsce z Klasy A gr. 4)
43. Ogniwo Łąkociny
44. Sparta Miejska Górka
45. Sokół Mieścisko (utrzymanie na podstawia wakatu w Klasie okręgowej)
46. KS 1920 Mosina
47. Concordia Murowana Goślina (Spadek do Klasy Okręgowej)
48. NKS Niepruszewo
49. Pogoń Nowe Skalmierzyce II (Zwycięzca Klasy A gr. 9)
50. Odolanovia Odolanów
51. Płomień Opatów (utrzymanie na podstawia wakatu w Klasie okręgowej)
52. KS Opatówek
53. Czarni Ostrowite
54. LZS Otorowo
55. Awdaniec Pakosław
56. MTS Pawłowice
57. MKP Powiat Pilski Piła (Zwycięzca Klasy A gr. 1)
58. Stal Pleszew
59. Piast Poniec (Spadek do Klasy Okręgowej)
60. KS Polonia Poznań
61. OTPS Winogrady Poznań
62. AP Reissa Poznań (Spadek do Klasy Okręgowej)
63. PKS Racot
64. Noteć Rosko
65. Rożnovia Rożnowo
66. Zjednoczeni Rychwał
67. Rydzyniak Rydzyna
68. Sarnowianka Sarnowa
69. KS Canarinhos Skórzewo
70. KP Słupia (Przegrany brażu o miejsce w V lidze)
71. GKS Sompolno
72. Spójnia Strykowo (Drugie miejsce z Klasy A gr. 3)
73. Lider Swarzędz
74. Sokół Szamocin (Drugie miejsce z Klasy A gr. 1)
75. Sparta Szamotuły (Przegrany brażu o miejsce w V lidze)
76. Szczyt Szczytniki
77. Iskra Szydłowo (Zgłoszenie z rozgrywek Klasy okręgowej zamiast do IV ligi)
78. Pogoń Śmigiel (Przegrany brażu o miejsce w V lidze)
79. UKS Śrem
80. GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne II
81. Tarnovia Tarnówka
82. Tulisia Tuliszków
83. MKS Tur 1921 Turek (Zwycięzca Klasy A gr. 5)
84. Unia Wapno
85. Fortuna Wieleń (Zwycięzca Klasy A gr. 2)
86. Czarni Wierzbno (Zwycięzca Klasy A gr. 8)
87. Brenewia Wijewo
88. Korona Wilkowice
89. Grom Wolsztyn (Zwycięzca Klasy A gr. 6)
90. GLKS Wysoka
91. ZKS Orły Zagórów
92. Klub Sportowy Obra Zbąszyń
93. CKS Zbiersk
94. Złoci Złotkowo
95. Sparta Złotów
96. GKS Żerków

PROTON Klasa A

1. Nałącz Babiak
2. Iskra Bądecz (Wakat powstały w związku z niezgłoszeniem drużyny Grom Plewiska)
3. Stella Białośliwie
4. Dąb Boguszyn
5. Błyskawica Bronisławki (Spadek z Klasy okręgowej)
6. Olimpia Brzeziny
7. LMKS Czarni Brzeźno
8. Kłos Budzyń II
9. Sokół Chobienice
10. Prosna Chocz-Kwileń
11. Błękitni Chruszczyny
12. Grom Czacz
13. LZS Czajków
14. MKS Dąbie
15. Czarni Dobrzyca
16. Zieloni Gaj Mały
17. KS Gaj Wielki (Awans z drugiego miejsca z Klasy B gr. 5)
18. LKS 1966 Godziesze
19. Grom Golina (Awans z drugiego miejsca z Klasy B gr. 10)
20. Pelikan Grabów II (Awans z drugiego miejsca z Klasy B gr. 11)
21. Piast Grodziec
22. Orkan Jarosławiec
23. SAM Jastrzębsko Stare (Zwycięzca Klasy B gr. 7)
24. Wenus Jędrzejewo
25. Zjednoczeni Kaczory (Wakat powstały w związku z rezygnacją z awansu do klasy A klubu Płomień Przyprostynia)
26. Prosna Kalisz
27. TS Gminy Kamieniec
28. Czarni Kaźmierz
29. Błękitni Kąkolewo
30. KS Kąsinowo
31. Górnik Kłodawa
32. Piast Kobylin (Drużyna, która wycofała się w sezonie 2022/2023 z rozgrywek V ligi)
33. Orkan Konarzewo (Spadkowicz w klasy okręgowej)
34. 1922 Lechia Kostrzyn II
35. Obra 1912 Kościan
36. Sokół Kościerzyn Wielki
37. Kotwica Kórnik II
38. Masovia Kraszewice (Spadkowicz w klasy okręgowej)
39. Pinsel Peter Krobianka Krobia
40. Warta Krzymów (Zwycięzca Klasy B gr. 6)
41. Pogoń Książ Wlkp. (Spadkowicz w klasy okręgowej)
42. Rywal-Ewmar Kurza Góra
43. Błękitni Kuźnica Czarnkowska
44. Rzemieślnik Kwilcz
45. Victoria Laski
46. Polonia 1912 Leszno II Dąb Zaborowo (Zwycięzca Klasy B gr. 9)
47. LKS Lipa
48. Liskowiak Lisków
49. AP OSiR Lwówek (Zwycięzca Klasy B gr. 5)
50. Huragan Łomnica
51. KS 1999 Łopuchowo
52. Piast Łubowo
53. Grom Malanów
54. KS Gminy Brodnica Manieczki
55. Błękitni Mąkolno
56. Noteć Miasteczko Krajeńskie
57. Huragan Michorzewo (Spadkowicz w klasy okręgowej)
58. Warta Międzychód II (Zwycięzca Klasy B gr. 2)
59. Lilia Mikstat
60. Orlik Miłosław
61. Huragan Młynkowo
62. Rywal-Klon Mochy
63. Błyskawica Nieżychowo (Awans z drugiego miejsca z Klasy B gr. 1)
64. Piast Nowy Belęcin
65. Leżenica Nowy Dwór
66. Pelikan Nowy Karolew (Zwycięzca Klasy B gr. 8)
67. Orkan Objezierze
68. Znicz Obra
69. Warta Obrzycko
70. Włókniarz Okonek
71. Tęcza-Osa Osieczna (Spadkowicz w klasy okręgowej)
72. Orzeł Osiek nad Notecią (Zwycięzca Klasy B gr. 1)
73. GKS Osiek Wielki
74. OKS 1926 Ostrów Wlkp.
75. WKS Owieczki
76. AP Błękitni Owińska
77. Korona Piaski II (Awans z drugiego miejsca z Klasy B gr. 9)
78. Gladiatorzy Pieruszyce
79. Stal Pleszew II (Zwycięzca Klasy B gr. 10)
80. Orły Pniewy
81. Płomień Połajewo
82. Przemysław Poznań II
83. Koziołek Poznań
84. Lotnik-1997 Poznań (Spadkowicz w klasy okręgowej)
85. Poznańska 13 Poznań (Awans z drugiego miejsca z Klasy B gr. 3)
86. Baszta Przedecz (Spadkowicz w klasy okręgowej)
87. Teleszyna Przykona
88. Zjednoczeni Pudliszki
89. Las Puszczykowo
90. Warta Pyzdry
91. RKS Radliczyce
92. Sokół Rakoniewice
93. KS Rogaszyce
94. Wełna Rogoźno
95. Sparta Russów (Awans z drugiego miejsca z Klasy B gr. 8)
96. Golnica Ryczywół
97. Okoń Sapowice
98. Gwiazda Siedlec
99. Ogrol Sielinko
100. Wielkopolanin Siemianice
101. Warta Sieraków (Awans z drugiego miejsca z Klasy B gr. 2)
102. LZS Skic
103. Kosynier Sokołowo (Awans z drugiego miejsca z Klasy B gr. 4)
104. KS Spławie
105. LUKS Stare Bojanowo
106. Juna-Trans Stare Oborzyska (Spadkowicz w klasy okręgowej)
107. Korona-Pogoń Stawiszyn
108. Wicher Strzyżewo
109. Suchary Suchy Las
110. Sulimirczyk Sulmierzyce
111. Huragan Szczury (Zwycięzca Klasy B gr. 11)
112. Tarchalanka Tarchały Wielkie
113. Pogoń Trębaczów
114. Tęcza Tuchorza
115. Unia Ujście
116. Warta Wartosław
117. Nielba Wągrowiec II (Zwycięzca Klasy B gr. 3)
118. Górnik Wierzbinek (Awans z drugiego miejsca z Klasy B gr. 6)
119. Wilki Wilczyn (Spadkowicz w klasy okręgowej)
120. Vitcovia Witkowo (Spadkowicz w klasy okręgowej)
121. GKS Włoszakowiece
122. Sokół Wroniawy (Wakat powstały w związku z niezgłoszeniem drużyny Pelikan Dębno Polskie)
123. Zjednoczeni Września (Zwycięzca Klasy B gr. 4)
124. Łobzonka Wyrzysk
125. Iskra Wyszyny
126. Jedność Zakrzewo

PROTON Klasa B

1. Mirek Adamów
2. LKS Baborówko
3. GROM BININO
4. WKS Boguszyczki
5. Dąb Bolewice
6. Bonikovia Boników
7. Borusja Boruja Kościelna
8. SPARTA Brody
9. Polonia Jastrowie II Korona Brzeźnica
10. Maratończyk Brzeźno (Spadek z klasy A)
11. Helios Bucz II
12. Korona Chełmce
13. PŁOMIEŃ CHRZYPSKO WIELKIE
14. Sokół Chwaliszew
15. LKS Czarnylas (Spadek z klasy A)
16. Grom Czeluścin
17. Iskra Czernice
18. Błysk Daniszyn
19. Dąb Dębnica
20. Korona Dębno
21. Iskra Długie Stare
22. Wicher Dobra
23. Sokół Drawsko
24. Sokoły Droszew
25. Dragon Dzierzbin
26. Sokół Gębice
27. Mieszko Gniezno II (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
28. GKS Golęczewo (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
29. Czantoria Gościeszyn
30. LSS Gminy Grodzisk Wlkp.
31. Karamba Gruszczyn
32. GKS Gułtowy
33. Błękitni Helenów
34. Piast Jabłonna (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
35. Błyskawica Jaromierz
36. KS Kamień
37. Avia Kamionki II (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
38. LZS Karszew
39. Orzeł Kawęczyn II (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
40. LKS Kicin
41. Arka Kiekrz
42. Zryw Kierzno
43. Wełnianka Kiszkowo
44. GTS Phytopharm Klęka
45. Sparta Kluczewo (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
46. Zefka Kobyla Góra II
47. Orły Komorniki
48. Górnik Konin II (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
49. Karpik Kopanica (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
50. Błękitni Sparta Kotlin
51. Biały Orzeł Koźmin Wlkp. II (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
52. Zieloni Koźminek GOS II (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
53. Iskra Krajenka II
54. Warta Kramsk (Spadek z klasy A)
55. Legion Krępsko
56. GKS Krzemieniewo
57. Drawa Krzyż (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
58. Orzeł Lipka
59. SF Luboń (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
60. ORZEŁ Łowyń
61. Gorzyce Małe Baby (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
62. Leśnik Margonin II
63. Rzemieślnik Mąkoszyce
64. Victoria Miały
65. Patriot Mieścisko
66. LZS Mikorzyn
67. KS Mostki
68. Amicus Mórka
69. Wicher Mycielin
70. Błędno Nądnia
71. PELIKAN Niechanowo
72. Byki Obrowo (Spadek z klasy A)
73. GKS Olszówka
74. Promień Opalenica
75. HETMAN Orchowo
76. GKS Osiek Mały Łuczywno
77. Nałęcz Ostroróg
78. Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.II (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
79. Fara Pelikan Żydowo
80. Orzeł Pęckowo
81. KP Piła II (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
82. Orły Plewiska
83. Huragan Podrzewie
84. KS Pogorzela
85. FC Poznań (Spadek z klasy A)
86. Odlew Poznań
87. Sporting Przemęt
88. Płomień Przyprostynia
89. KS Błękitni Psary Polskie
90. PKS Racot Turew II
91. Rokita Rokietnica (Spadek z klasy A)
92. Noteć Rosko II
93. Orzeł Rostarzewo (Spadek z klasy A)
94. Warta Rumin
95. Rydzyniak Rydzyna (Spadek z klasy A)
96. GKS Rzgów
97. Old Boys Sady Pluton
98. KS Sękowo
99. LZS Siedlików
100. Iskra-Prosna Sieroszewice (Spadek z klasy A)
101. Orzeł Słopanowo
102. KP Słupia II (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
103. GKS Sompolno II (Spadek z klasy A)
104. KS Straszkovia Straszków
105. Meblorz Swarzędz II
106. Zryw Sypniewo (Spadek z klasy A)
107. Sokół Świba (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
108. Kormoran Święciechowa (Spadek z klasy A)
109. GKS Trzcinica
110. KS Zjednoczeni Trzemeszno II
111. Tulisia Tuliszków II
112. KS Uchorowo
113. LZS Wąsowo
114. Pieczarka Wielichowo
115. Korona Wilkowice II (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
116. Sokół Włoszakowice
117. Śródmieście Wronki (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
118. Górka Wronki (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
119. Tarzani Wrzeszczyna
120. Orzeł Wysocko Wielkie
121. Antares Zalasewo
122. Leśni Zawada (Nowe zgłoszenie do rozgrywek)
123. CKS Zdyny (Spadek z klasy A)
124. ZKS Zelgniewo
125. GROM Zębowo
126. Gryf Zofiowo (Spadek z klasy A)
127. GKS Żerków II

Aktualności

Startują zapisy do nowego turnieju „WielkopolsCUP”

27.02.2024 • Wielkopolski ZPN

Startują zapisy do nowego turnieju „WielkopolsCUP”

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podejmuje wiele działań mających promować piłkę kobiecą. WielkopolsCUP jest

Czytaj więcej
Prezes Cezary Kulesza odwiedził Wielkopolskę

27.02.2024 • Wielkopolski ZPN

Prezes Cezary Kulesza odwiedził Wielkopolskę

Z okazji połowy kadencji prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, odwiedza wszystkie Wojewódzkie

Czytaj więcej
AP Reissa Poznań triumfatorem 3. edycji Halowego Pucharu Prezesa!

26.02.2024 • Rafał Wandzioch

AP Reissa Poznań triumfatorem 3. edycji Halowego Pucharu Prezesa!

W niedzielę w Gnieźnie zakończyła się kilkumiesięczna rywalizacja młodych zawodników z całej Wielkopolski.

Czytaj więcej
Sparks Poznań najlepsze w Halowym Graniu Młodziczek

26.02.2024 • Rafał Wandzioch

Sparks Poznań najlepsze w Halowym Graniu Młodziczek

W sobotę w hali w Kaliszu odbyła się rywalizacja w tegorocznym Halowym Graniu Młodziczek. W turnieju wzięło

Czytaj więcej

WZPN wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych, funkcjonalnych, oraz do personalizacji reklam. Klikając „akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na użycie wszystkich plików cookie. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, prosimy o zmianę ustawień lub opuszczenie serwisu. Aby dowiedzieć się więcej, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Cookies zawartą w Polityce Prywatności..

Akceptuję Ustawienia cookies

Ustawienia cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić wrażenia podczas poruszania się po witrynie. Spośród nich pliki cookie, które są sklasyfikowane jako niezbędne, są przechowywane w przeglądarce, ponieważ są niezbędne do działania podstawowych funkcji witryny. Używamy również plików cookie stron trzecich, które pomagają nam analizować i rozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej witryny. Te pliki cookie będą przechowywane w Twojej przeglądarce tylko za Twoją zgodą. Masz również możliwość rezygnacji z tych plików cookie. Jednak rezygnacja z niektórych z tych plików cookie może wpłynąć na wygodę przeglądania.