LOKUM 3. Liga - podsumowanie #10

Za nami pierwsze wiosenna kolejna LOKUM 3. Ligi. Sprawdźmy, co działo się w miniony weekend w rywalizacji pań na poziomie makroregionalnym.

Wiktoria Łabędzka • 09.04.2024

LFA Szczecin

LOKUM 3. Liga budzi się z zimowego snu. Zmagania po ponad pięciu miesiącach przerwy wznowiliśmy w Osielsku, gdzie miejscowa Victoria Niemcz podejmowała LFA Szczecin. Sobotnie spotkanie od samego początku zapowiadało się interesująco - było bowiem starciem lidera z trzecią ekipą rozgrywek.

Choć to przyjezdne wydawały się faworytem, odważna gra gospodyń przysporzyła im wielu problemów. To zresztą one wysunęły się na prowadzenie na niespełna kwadrans przed końcem połowy po debiutanckim trafieniu Natalii Makowskiej, co zmusiło LFA do zintensyfikowania ataków po przerwie. Ich skutkiem było wyrównania stanu meczu w 70. minucie. Nerwowa końcówka nie przyniosła rozstrzygnięcia tego pojedynku. Tym samym drużyna prowadzona przez Roberta Kraskę po raz pierwszy w tym sezonie musiała obejść się bez zwycięstwa.

Czujemy mocny niedosyt po tym meczu. Mimo, że gospodynie skutecznie wybijały nas z rytmu, mieliśmy cztery stuprocentowe sytuację do strzelenia zwycięskiego gola. Jestem przekonany, że poprawimy swoją skuteczność, co da nam kolejne wygrane

- komentuje opiekun liderek cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Sporo emocji towarzyszyło też kibicom zgromadzonym na stadionie w Pszczółkach. Losy spotkania lokalnego KS przeciwko UKS Victoria SP2 Sianów również toczyły się do ostatnich sekund. Finalnie to właśnie gospodynie mogły cieszyć się z drugiego kompletu punktów w tym sezonie.

Niedzielne granie rozpoczęliśmy w Toruniu, gdzie JSS miało duże apetyty, by w starciu z Lechią sięgnąć po komplet punktów. To jednak przyjezdne wysunęły się na prowadzenie w 5. minucie meczu za sprawą trafienia Heleny Szprady. Jeszcze przed przerwą padły dwa kolejne gole - podwyższający prowadzenie gdańszczanek oraz kontaktowy gospodyń. To jednak była jedyna bramka podopiecznych Dariusza Golisa w tym spotkaniu, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:4.

Intensywny weekend ma za sobą ekipa Chemika Bydgoszcz. Po sobotnim pojedynku futsalu, podopiecznym Bartłomieja Wesołowskiego przyszło zmierzyć się na trawie z trzecią ekipą Medyka POLOmarket Konin. Mimo wcześniejszych minut "w nogach" oraz szybkiego wyjścia na prowadzenie przyjezdnych, to gospodynie mogły cieszyć się z wysokiego zwycięstwa 5:1.

GOSRiT Luziono poinformowało o rezygnacji z przyjazdu na mecz ze Słupczanką Słupca, w wyniku czego ekipa wiceliderek rozgrywek mogła dopisać do swojego dorobku komplet punktów.

Victoria Niemcz Osielsko - LFA Szczecin 1:1 (1:0)
Gole:
34' Makowska - 75' Piotrowska

KS Pszczółki - UKS Victoria SP2 Sianów 2:1 (0:0)
Gole:
47' Rajek, 80' Widera - 72' Petrus

JSS Toruń - Lechia Gdańsk 1:4 (1:2)
Gole:
40'  Kapidura - 24' 74' Strychalska, 5' Szprada, 78' Urban

Chemik Bydgoszcz - Medyk POLOmarket III Konin 5:1 (1:1)
Gole:
59' 74' Sobczyk, 36' Warchlewska, 78' Nowak, 92' Stachowiak - 11' Wrona

Słupczanka Słupca - GOSRiT Luzino 3:0 (walkower)