LOKUM 3. Liga - podsumowanie #13

W miniony weekend została rozegrana trzynasta seria spotkań w rywalizacji pań na poziomie makroregionalnym. Dla kogo ta „13” okazała się pechowa, a dla kogo szczęśliwa? Jedno jest pewne – jak zwykle w LOKUM 3. Lidze nie brakowało bramek!

Rafał Wandzioch • 30.04.2024

KS Pszczółki

Aż osiem goli padło w Gdańsku, gdzie doszło do pojedynku między dwoma zespołami z województwa Pomorskiego. Lecha pokonała KS Pszczółki 5:3, pomimo tego, że w pierwszej połowie gole nie padły! Po przerwie jednak piłkarki postawiły na ofensywną grę, z której zwycięsko wyszły gospodynie. Trzykrotnie do siatki rywalek trafiła Helena Szprada. Jej dwa gole w 68. i 73. Minucie pozwoliły piłkarkom Lechii przejąć kontrolę nad meczem.

Do mniej wyrównanego pojedynku doszło w Koninie, gdzie trzeci zespół Medyka Polomarket przegrał z liderkami LOKUM III Ligi ze Szczecina 0:5. O ile po pierwszej połowie, w której przyjezdne trafiły dwukrotnie, Medyczki mogły jeszcze liczyć na odwrócenie losów rywalizacji, tak po przerwie szczecinianki pokazały swoją przewagę. Również do zera zwyciężyły zawodniczki  z Luzina, które pokonały 3:0 Victorię SP2 Sianów. Takim samym rezultatem zakończył się pojedynek Słupczanki Słupca z JSS Toruń. W obu tych pojedynkach górą okazywały się zespoły, które występowały w roli gościa.

Sporo emocji przyniosło ostatnie weekendowe spotkanie, w którym Chemik Bydgoszcz grał z Victorią Niemcz Osielsko. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 1:1. W drugiej natomiast kibice doświadczyli prawdziwej wymiany ciosów. Najpierw na dwubramkowe prowadzenie wyszły przyjezdne z Osielska za sprawą bramek Stępień i Lasoty. Końcówka należała już jednak do gospodyń. Trafienie Warchlewskiej i dwa gole Bryś przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Chemiczek, które dzięki zwycięstwu przeskoczyły Victorię w tabeli.

W najbliższy weekend piłkarki LOKUM 3. Ligi odpoczywają. Do rywalizacji wrócą 11 i 12 maja.

Lechia Gdańsk - KS Pszczółki 5:3
Gole: 68' 73' 90' Szprada, 48' Pierzchlińska, 50' Kulla - 57' Krupienko, 79' Rajek, 90' Martyka

Aktualności

Trzeci i jednocześnie ostatni dzień Tymbarku za nami!

17.05.2024 •

W piątek na wrzesińskie boiska wybiegły dzieci w kategorii wiekowej U-8. Wśród dziewcząt, najlepsze były

Polonia Leszno poszukuje trenerów do grup młodzieżowych z licencją minimum UEFA C.