LOKUM 3. LIGA - podsumowanie #6

Kolejny weekend z rywalizacją pań na poziomie 3. ligi za nami. Do skutku doszły trzy z czterech zaplanowanych spotkań. Padł jednak istny deszcz bramek!

Rafał Wandzioch • 01.10.2024

Chemik Moderator Bydgoszcz

Jako pierwsze w niedzielne południe na boisku pojawiły się zawodniczki klubów z Sianowa i Gdańska. Przyjezdne nie dały swoim rywalkom większych szans, wygrywając aż 9:0! Pierwsza połowa nie zwiastowała jednak takiego rezultatu, gdyż gdańszczanki zdobyły „tylko” trzy bramki. Po przerwie jednak wąska kadra zespołu gospodyń dała o sobie znać, przez co przyjezdne z Trójmiasta mogły odskoczyć. Cztery bramki zdobyła Wiktoria Kozłowska, natomiast dwukrotnie z trafienia (i to minuta po minucie) cieszyła się Kryspina Bukowska.

Tyle samo goli strzeliły gospodynie meczu Wikęd GOSRiT Luzino - KS Pszczółki. W przeciwieństwie do starcia w Sianowie, w Luzinie wszystko było już jasne po pierwszej połowie, po której zawodniczki GOSRiT-u prowadziły sześcioma trafieniami. Gola honorowego dla przyjezdnych zdobyła w 33. minucie meczu Małgorzata Szczypiorska. Natomiast dla Wikędu trafiały czterokrotnie Drewa, trzykrotnie Grunwald i dwukrotnie Budzisz.

Najbardziej wyrównane z meczów szóstej kolejki było starcie w Osielsku, do którego przyjechał Chemik Bydgoszcz. W pierwszej połowie przyjezdne prowadziły już 2:0, ale Victoria była w stanie doprowadzić do remisu dzięki bramkom Lewandowskiej i Makowskiej. Drugie 45 minut należało już jednak dla zespołu ze stolicy Kujawsko-Pomorskiego. Trzy bramki spowodowały, że to bydgoszczanki mogły cieszyć się z wygranej.

Do skutku nie doszło spotkanie Checzu Gdynia z TAF Toruń. Decyzję co do tego meczu podejmie WgiE. Natomiast już we wtorkowy wieczór nadrobione zostaną ligowe zaległości – 21:00 torunianki zmierzą się z zespołem z Luzina.

Tabelę oraz wyniki można sprawdzić TUTAJ.

UKS Victoria SP 2 Sianów - Lechia Gdańsk 0:9 (0:3)
4' 23' 72' 81' Kozłowska, 58' 59' Bukowska, 7' Pierzchlińska, 62' Stasiulewicz, 78' Piotrkowska

Wikęd GOSRiT Luzino - KS Pszczółki 9:1 (7:1)
15' 18' 35' 79' Drewa, 8' 32' 89' Grunwald, 21' 43' Budzisz - 33' Szczypiorska

Victoria Niemcz Osielsko - Chemik Bydgoszcz 2:5 (2:2)
30' Lewandowska, 40' Makowska - 24' 61' Warchlewska, 27' Trynka, 64' Rudniak, 90+5' Nowak

Aktualności

Zapowiedź 11. kolejki ARTBUD Group IV Ligi

04.10.2024 • Wiktor Giczela

Przed nami jedenasta kolejka ARTBUD Group IV Ligi, która przyniesie kolejne emocjonujące starcia. Kibice mogą

Wyniki konkursu grantowego - IV kwartał 2024 r.

03.10.2024 • Komisja Grantowa

Komisja Grantowa Wielkopolskiego ZPN wyłoniła projekty, które otrzymają wsparcie związkowe w czwartym kwartale