Podsumowanie 10. kolejki ARTBUD Group IV Ligi

Ostatnia wrześniowa kolejka przyniosła kilka ciekawych spotkań, a także sporą niespodziankę w Ślesinie. Na zwycięski szlak powrócił lider rozgrywek.

Rafał Wandzioch • 30.09.2024

Patrycja Sobiech/Huragan Pobiedziska

W środku tygodnia rozegrane zostały dwa zaległe spotkania 8. kolejki. We Wrześni Victoria rozgromiła Piasta Kobylnica, wygrywając aż 6:0. Zdecydowanie więcej emocji było w Pobiedziskach, do których przyjechała Obra. Ostatecznie po dwóch golach w ostatnich dwudziestu minutach meczu zespoły podzieliły się punktami.

10. seria gier rozpoczęła się od starcia dwóch Polonii – w Szamocinie ta z Chodzieży grała z tą z Goliny. Spotkanie to lepiej zapamiętają goście, którzy wygrali pewnie 3:0 po bramkach zdobytych w drugiej połowie. Z wyjazdu z kompletem punktu wróciła także drużyna z Kobylnicy, która mierzyła się z LKS-em Gołuchów. W tym pojedynku padły cztery bramki i, co ciekawe, aż trzy z nich po 90. minucie! W doliczony czas prowadząc 1:0 wchodził Piast. Ekipa Żubra wyrównała dzięki strzałowi Wybornego, ale przed ostatnim gwizdkiem do siatki gospodarzy byli w stanie jeszcze trafić Wawrzyniak i Ślosarz.

Wyjazdową wygraną w sobotę odniosła jeszcze tylko jedna drużyna – Wiara Lecha wywiozła komplet punktów z Ostrowa Wielkopolskiego, a wygraną w meczu z Centrą dało jej trafienie Daniela Mankiewicza z 9. minuty.

Największą niespodzianką minionej serii gier był wynik spotkania w Ślesinie. Grający w kratkę gospodarze mierzyli się z wiceliderem z Kościana. Jeszcze przed przerwą prowadzenie LKS-owi dał Zubkov, a w drugiej połowie swoje trafienia dołożyli Kuświk i Stańczyk sprawiając, że to gospodarze cieszyli się z wygranej. Obra natomiast przez tę porażkę spadła na czwarte miejsce w tabeli.

Wyprzedziła ją między innymi Polonia Leszno, która długo nie mogła znaleźć sposobu na defensywę Ostrovii. Ostatecznie jednak dwa gole Piwońskiego sprawiły, ze leszczynianie wywalczyli cenny komplet punktów. Nie zbliżyło ich to jednak do lidera rozgrywek, który w takim samym stosunku pokonał Jarotę Jarocin. Na oczach własnych kibiców za zeszłotygodniową porażkę zrehabilitowała się Nielba Wągrowiec. Zespół ten po pierwszej połowie co prawda przegrywał z przedostatnią w tabeli Wartą Śrem, ale po przerwie czterokrotnie trafił do siatki przyjezdnych wygrywając ostatecznie 4:2.

Remisami zakończyły się mecze we Wrześni i Pobiedziskach. W lokalnych derbach pomiędzy Victorią a Mieszkiem kibice nie zobaczyli bramek, natomiast w starciu Huraganu z Koroną padła po jednej dla każdej z drużyn.

Spotkania w ramach 11. serii gier zostaną rozegrane w sobotę oraz w niedzielę.

Komplet wyników 10. kolejki:
Polonia Chodzież - Polonia Golina 0:3 (0:0)
LKS Gołuchów - Piast Kobylnica 1:3 (0:1)
Nielba Wągrowiec - Warta Śrem 4:2 (0:1)
Polonia 1912 Leszno - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:0 (0:0)
Lipno Stęszew - Jarota Jarocin 2:0 (1:0)
Centra 1946 Ostrów Wielkopolski - Wiara Lecha Poznań 0:1 (0:1)
Victoria Września - Mieszka Gniezno 0:0 (0:0)
LKS Ślesin - Obra 1912 Kościan 3:0 (1:0)
Huragan Pobiedziska - Korona Piaski 1:1 (1:1)