Podsumowanie 10. kolejki ARTBUD IV Ligi

Aż pięć remisów padło na wielkopolskich boiskach w miniony weekend. Nie brakowało jednak także wysokich wygranych, w których kibice obejrzeli piękne gole.

Rafał Wandzioch • 02.10.2023

Dawid Szafraniak

Jedną z nich zobaczyli fani Centry 1946 Ostrów Wielkopolski, która w sobotę o godzinie 11:00 rozpoczęła tę serię spotkań pojedynkiem z Jarotą Jarocin. Gospodarze rozgrywający swoje mecze w Czekanowie rozpoczęli strzelanie już w 10. minucie. Szybko poszli za ciosem i w ciągu kolejnych piętnastu dołożyli kolejne dwa trafienia. Jarota odpowiedziała dwoma golami i gdy wydawało się, że będzie w stanie powalczyć o remis, Centra przejęła inicjatywę. Trzy ciosy i drużyna z południa regionu mogła się cieszyć z efektownej wygranej 6:2!

Również wysoko, ale z mniejszą dozą emocji, zwyciężyło Lipno Stęszew. Piłkarze trenera Kaliszana pokonali Obrę 1912 Kościan aż 5:0, i to mimo tego, że strzelanie rozpoczęli dopiero po przerwie. Jako pierwszy do siatki trafił lider klasyfikacji strzelców, Bartosz Dylewski. Później za jego przykładem poszli koledzy i dzięki kolejnym trafieniom Lipno wróciło na pozycję wicelidera.
Mniej efektowną wygraną odniósł lider z Pobiedzisk, który mierzył się z Wiarą Lecha. W tym meczu również wszystkie gole padły w drugiej połowie. Wynik otworzył Marcin Daniel z Wiary Lecha, ale piorunujące 180 sekund Huraganu spowodowało, że to zespół z podpoznańskiej miejscowości zwyciężył 2:1. Ostatni komplet punktów w miniony weekend zgarnęła Korona Piaski, która pokonała w Łobżenicy tamtejszą Pogoń 2:0.

Niespodziewanym remisem zakończył się mecz Nielby Wągrowiec z Mieszkiem Gniezno. Gospodarze, walczący w czubie tabeli, nie byli w stanie pokonać golkipera przyjezdnych. Również bez goli zakończyły się mecze Polonii 1908 Marcinki Kępno z Ostrovią 1909 oraz Tarnovii z Polonią Chodzież. Bramkowe remisy padły natomiast we Wrześni, gdzie spotkanie Victorii z LKS-em Gołuchów zakończyło się wynikiem 1:1, oraz w Lesznie. Tam na starcie z Polonią przyjechała Kotwica, był więc to pojedynek w czubie tabeli. Ostatecznie obie drużyny zdobyły po dwa gole.

Na pewno patrząc na przebieg meczu czujemy pewien niedosyt. Szybko otworzyliśmy wynik, w drugiej połowie potwierdziliśmy naszą dobrą dyspozycję drugą bramką – podsumowuje sobotnie spotkanie trener Karol Miś - Niestety zabrakło bramki trzeciej, pomimo tego, że sytuacje były. Gdy Kotwica zdobyła gola kontaktowego to mecz wymknął nam się spod kontroli. Po stałym fragmencie tracimy kolejną bramkę i do końca meczu nie udało się zadać decydującego ciosu. Jest więc ten lekki niedosyt pomimo tego, że wiedzieliśmy, że Kotwica to czołowy zespół naszej ligi. Do tej pory w meczach u siebie byliśmy bezbłędni, a tutaj pierwsza strata punktów. Niemniej oczywiście szanujemy ten punkt z mocnym rywalem – dodaje.

Komplet wyników 10. kolejki ARTBUD IV Ligi:
Centra 1946 Ostrów Wielkopolski - Jarota Jarocin 6:2
Nielba Wągrowiec - Mieszko Gniezno 0:0
Polonia 1912 Leszno - Kotwica Kórnik 2:2 (1:0)
Huragan Pobiedziska - Wiara Lecha Poznań 2:1 (0:0)
Victoria Września - LKS Gołuchów 1:1 (0:1)
Lipno Stęszew - Obra 1912 Kościan 5:0 (0:0)
Polonia 1908 Marcinki Kępno - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:0
GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne - Polonia Chodzież 0:0
Pogoń Łobżenica - Korona Piaski 0:2 (0:1)

Dzięki remisom Nielby i Polonii Leszno awans na drugą pozycje zanotowała drużyna Lipna Stęszew. Wygrana Korony Piaski pozwoliła przeskoczyć jej w tabeli nad Pogoń Łobżenica i Ostrovię.