Podsumowanie 11. kolejki ARTBUD Group IV Ligi

Czwartoligowa rywalizacja trwa w najlepsze – bardzo ciekawie dzieje się zarówno na czele, jak i w dolnych rejonach stawki. Swoje prowadzenie utrzymało Lipno Stęszew, jednak po niedzielnej wygranej liderem grupy pościgowej została Wiara Lecha.

Rafał Wandzioch • 07.10.2024

PW Fotografia/Ostrovia 1909

Zespół z Poznania wyszedł na boisko jako ostatni w 11. kolejce ARTBUD Group IV Ligi. W niedzielny wieczór Wiara Lecha rywalizowała z Polonią Chodzież na poznańskiej Śródce. Ostatnie starcie serii gier przyniosło cztery trafienia, z których trzy zdobyli gospodarze. Prowadzenie objęli oni już w czwartej minucie, a po jedenastu ich przewaga urosła do dwóch bramek. Druga połowa zakończyła się remisem po jeden, jednak przewaga wywalczona w pierwszych 45 minutach pozwoliła poznaniakom awansować na pozycję wiceliderów.

Było to możliwe dzięki stracie punktów przez Polonię Leszno, która w sobotę walczyła w derbowym starciu z Obrą Kościan. Obrzanka zwyciężyła 2:0 po bramkach Łakomego i Sznabla. Te wyniki nie wpłynęły jednak na sytuacja na samym szczycie tabeli, gdzie nieprzerwanie znajduje się Lipno. W miniony weekend zespół ze Stęszewa nie pozostawił złudzeń Koronie Piaski, wygrywając 3:0.

Punkty do swojego dorobku dołożyły także zespoły zamykające ligową stawkę. Centra wywiozła zwycięstwo z Kobylnicy, choć pierwszego gola zdobyła dopiero w 71. minucie. Warta Śrem natomiast zremisowała przed własną publicznością z LKS-em Gołuchów. W przeciwieństwie do zespołu z południa regionu, ekipa ze Śremu długo prowadziła, jednak nie była w stanie utrzymać przewagi do ostatniego gwizdka.

Jednobramkowymi zwycięstwami gości zakończyły się mecze w Gnieźnie i Jarocinie. Na stadionie przy Strumykowej Mieszko musiał uznać wyższość Nielby, natomiast w polskiej stolicy rocka drugą wygrana z rzędu wywalczył LKS Ślesin. Z wyjazdu z wygraną wróciła także Victoria Września. Jej starcie z Ostrovią było najbardziej emocjonującym w tej kolejce. Choć goście prowadzili po pierwszej połowie dwoma golami, gospodarze byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do Victorii, a konkretnie Kaniora, który w 86. minucie dał jej komplet oczek.

Podziałem punktów zakończyło się starcie w Golinie, gdzie Polonia mierzyła się z Huraganem. Gospodarze prowadzili od 21. minuty, jednak dwa trafienia w ciągu 120 sekund dały przewagę przyjezdnym. Na dwie minuty przed końcem Mikołajczyk dał jednak gospodarzom punkt.

W 12. kolejce osiem spotkań zostanie rozegranych w sobotę, natomiast w niedzielę dojdzie do pojedynku Huraganu z Wiarą Lecha.

Komplet wyników 11. kolejki:
Polonia Golina - Huragan Pobiedziska 2:2 (1:0)
Piast Kobylnica - Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 1:2 (1:0)
Korona Piaski - Lipno Stęszew 0:3 (0:2)
Obra 1912 Kościan - Polonia 1912 Leszno 2:0 (2:0)
Warta Śrem - LKS Gołuchów 1:1 (1:0)
Mieszko Gniezno - Nielba Wągrowiec 0:1 (0:0)
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Victoria Września 2:3 (0:2)
Jarota Jarocin - LKS Ślesin 0:1 (0:1)
Wiara Lecha Poznań - Polonia Chodzież 3:1 (2:0)