Podsumowanie 13. kolejki ARTBUD Group IV Ligi

Pojedynek na szczycie dla lidera, kolejne zmiany w czołówce. To najważniejsze informacje po minionym weekendzie. Powody do radości mają też w Śremie, gdyż Warta pokonała rywala z dolnych rejonów i uciekła ze strefy spadkowej.

Rafał Wandzioch • 21.10.2024

Warta Śrem

Oczy większości kibiców były jednak skierowane na Stęszew, gdzie Lipno grało z Wiarą Lecha. Od pierwszych minut to gospodarze przeważali, co potwierdzili już w 3. minucie dzięki bramce Borkowskiego. Wiara Lecha jeszcze przed przerwą miała szansę na wyrównanie, jednak strzał Walczaka z 11 metrów poszybował nad poprzeczką. Sytuacja gości skomplikowała się dziesięć minut po wznowieniu gry, gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Dawid Czerniejewicz. Gospodarze szybko wykorzystali przewagę, a trafienia z 58., 60., i 63., minuty rozstrzygnęły o losach rywalizacji. Lipno dobiło rywali niecały kwadrans przed końcem, gdy piątego gola na raty zdobył Dylewski.

Porażka ta spowodowała, że zespół z Poznania został wyprzedzony w tabeli przez Obrę i Polonię Leszno, które w sobotę wygrały swoje spotkania. Ci pierwsi pewnie pokonali 3:0 inny zespół z czołówki - Nielbę Wągrowiec, natomiast ekipa z Leszna okazała się lepsza od drużyny z Piasków. Wynik meczu z Koroną otworzył Asani. Chwilę później gospodarze wyrównali, jednak później do siatki trafiali już tylko leszczynianie, tym samym zapewniając sobie komplet punktów.

Istotny dla układu dolnych rejonów tabeli był niedzielny mecz w Śremie. Tamtejsza Warta podejmowała mającą tyle samo punktów Centrę Ostrów Wielkopolski. I to gospodarze wyszli z tego pojedynku zwycięsko dzięki trafieniom Ulińskiego i Hyżyka. Warta nie tylko odskoczyła od rywali z południa województwa, lecz także przeskoczyła Jarotę. Zespół z Jarocina w sobotę przegrał na własnym terenie z Victorią Września 0:1.

Sporo bramek ponownie padło w meczu Polonii Chodzież, która tym razem w roli gospodarza podejmowała Huragan. Zespół z Pobiedzisk po 26. minutach prowadził już 2:0, jednak stracił tę zaliczę jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie Polonia utrzymała skuteczność z pierwszych 45 minut, dzięki czemu zwyciężyła 4:2.

Powodów do radości w sobotę ponownie nie mieli kibice w Gnieźnie. Mieszko uległ beniaminkowi z Kobylnicy 1:2, a bramki dla przyjezdnych zdobyli Micek i Ślosarz.

W 13. serii gier doszło do dwóch podziałów punktów. W Golinie Polonia zremisowała z LKS-em Ślesin 1:1 – i co ciekawe oba trafienia padły w doliczonym czasie drugiej połowy! Bramek nie zobaczyli natomiast fani w Ostowie Wielkopolskim, gdyż Ostrovia zremisowała z LKS-em Gołuchów 0:0.

W najbliższej kolejce wszystkie mecze poza pojedynkiem Warty Śrem z Mieszkiem Gniezno zostaną rozegrane w sobotę.

Komplet wyników 13. kolejki:
Polonia Golina - LKS Ślesin 1:1 (0:0)
Mieszko Gniezno - Piast Kobylnica 1:2 (0:1)
Korona Piaski - Polonia 1912 Leszno 1:3 (1:2)
Jarota Jarocin - Victoria Września 0:1 (0:0)
Obra 1912 Kościan - Nielba Wągrowiec 3:0 (2:0)
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkpolski - LKS Gołuchów 0:0 (0:0)
Warta Śrem - Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 2:0 (1:0)
Lipno Stęszew - Wiara Lecha Poznań 5:0 (1:0)
Polonia Chodzież - Huragan Pobiedziska 4:2 (2:2)