Podsumowanie 16. kolejki ARTBUD IV Ligi

Świąteczna kolejka ARTBUD IV Ligi była pełna niespodzianek. Faworyci ponownie pogubili punkty, co zaowocowało kolejnymi zmianami w tabeli. Drużyna z Łobżenicy dzięki niespodziewanej wygranej uciekła z ostatniego miejsca!

Rafał Wandzioch • 13.11.2023

Nielba Wągrowiec

Na północ regionu przyjechał zespół Kotwicy Kórnik. Wydawało się, że to goście są murowanym faworytem w tym pojedynku, jednak rzeczywistość okazała się inna. Pogoń od początku spotkania ruszyła do ataku i objęła prowadzenie jeszcze przed przerwą. Chwilę po wznowieniu gry podwoiła swoją przewagę, podczas gdy Kotwicę było stać tylko na trafienie kontaktowe. Drużyna z Łobżenicy na kwadrans przed końcem trafiła do siatki po raz trzeci i sensacja stała się faktem.

Punkty w sobotę straciła również Nielba. Zespół z Wągrowca przed własną publicznością musiał gonić wynik w starciu z Jarotą i ostatecznie stać ich było tylko na trafienie na 1:1. - Dla nas to stracone dwa punkty. Straciliśmy bramkę po karygodnym błędzie, a po analizach powinniśmy być na to przygotowani. Bardzo słabo zagraliśmy w pierwszej połowie. Druga zmazała tę plamę – pokazaliśmy się z lepszej strony. Tak, jak powinniśmy grać cały mecz – podsumowuje sobotnie spotkanie trener Nielby, Łukasz Osiecki.

Zespół z Wągrowca w obecnej rundzie potrafił grać bardzo skutecznie, co w pewnym momencie dało mu nawet pozycję lidera. Później zaczął jednak seryjnie gubić punkty. - Przegrywamy przez głupie błędy. Tak naprawdę na porażkę zasłużyliśmy w ostatnich kolejkach tylko z Kotwicą, choć przy odrobinie szczęścia szło tam utrzymać remis. Niestety straciliśmy bramkę w końcówce. Natomiast w Kościanie zaważyła głupia czerwona kartka. Tracimy punkty przez własne błędy, które nie powinny się przydarzyć na tym poziomie rozgrywek – podkreśla Osiecki - Zostały nam dwa bardzo ciężkie mecze – ze Stęszewem na wyjeździe, a także z Polonią Leszno. To są mecze które mogą decydować o układzie tabeli na wiosnę, więc będziemy się starać już w tych meczach poprawić błędy – podsumowuje plan na ostatnie dwie kolejki jesieni.

Mianem lekkich niespodzianek można także określić wyniki w Poznaniu i Kępnie. Wiara Lecha przegrała z Polonią Chodzież 1:2 po samobójczym trafieniu Kuby Kałżyńskiego w 87 minucie (co ciekawe, ten zawodnik trafił do własnej siatki w drugim meczu z rzędu), natomiast w Kępnie grająca mocno w kratkę Polonia wywalczyła punkt w starciu z Lipnem Stęszew.

Szalony mecz oglądali kibice w Piaskach. Po pierwszych 45 minutach gospodarzom mogło się wydawać, że dopiszą do swojego konta komplet oczek – wszak prowadzili już 3:0 po świetnej połowie. Jak się jednak okazało druga część meczu w wykonaniu przyjezdnych z Gołuchowa była jeszcze lepsza! Cztery bramki zdobyte w przeciągu 45 minut spowodowały, że to Ekipa Żubra cieszyła się z wygranej. Gola na wagę kompletu punktów przyjezdni zdobyli w trzeciej minucie czasu doliczonego.

Emocjonująco było także w Pobiedziskach. Tam mecz toczył się o „sześć punktów”, gdyż z Huraganem walczyła Polonia Leszno. Drużyny wymieniały się ciosami jak wytrawni pięściarze – gdy jedni zdobywali prowadzenie, drudzy byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Polonia odpowiedziała golem na 3:2, jednak jak się później okazało nie dało to ekipie z Leszna punktów. Mecz został zweryfikowany przez Wydział Gier i Ewidencji jako walkower dla zespołu z Pobiedzisk z powodu niedostatecznej liczby młodzieżowców na boisku w ekipie Polonii.

Komplety punktów do swojego konta dopisały także zespoły Centry, która pokonała Victorię Września 2:1, Obry Kościan, która bez większych problemów ograła Tarnovię, a także Mieszka Gniezno, który w meczu istotnym dla układu dolnych rejonów tabeli okazał się lepszy od Ostrovii.

Komplet wyników 16. kolejki ARTBUD IV Ligi
Korona Piaski - LKS Gołuchów 3:4 (3:1)
Centra 1946 Ostrów Wielkopolski - Victoria Września 2:1 (1:0)
Pogoń Łobżenica - Kotwica Kórnik 3:1 (1:0)
Nielba Wągrowiec - Jarota Jarocin 1:1 (0:1)
GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne - Obra 1912 Kościan 0:2 (0:2)
Huragan Pobiedziska - Polonia 1912 Leszno 3:0 (Zweryfikowany jako walkower z powodu niedostatecznej liczby zawodników młodzieżowych na placu gry; wynik na boisku: 2:3)
Mieszko Gniezno - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 3:0 (1:0)
Wiara Lecha Poznań - Polonia Chodzież 1:2 (1:1)
Polonia 1908 Marcinki Kępno - Lipno Stęszew 1:1 (0:1)