Podsumowanie 19. kolejki ARTBUD IV Ligi

Po blisko czterech miesiącach przerwy na boiska wrócili wielkopolscy czwartoligowcy. Już pierwsza wiosenna kolejka przyniosła nam zmiany w czołówce i dolnych rejonach tabeli. A będzie jeszcze ciekawiej!

Rafał Wandzioch • 18.03.2024

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski

Na prowadzeniu pozostaje Lipno Stęszew, które w sobotę mierzyło się z Pogonią Łobżenica. Mecz ten nie zaczął się dobrze dla faworytów ze Stęszewa, gdyż już po 18. Minutach przegrywali 0:2. Jeszcze przed przerwą doprowadzili jednak do wyrównania za sprawą dwóch trafień Dylewskiego. Jedyny gol w drugiej połowie padł natomiast po uderzeniu Molewskiego i to Lipno cieszyło się z wygranej.

Dystans do stęszewian straciła Kotwica Kórnik. Zespół ten uległ w niedzielny wieczór Mieszkowi Gniezno 0:2. Potknięcie Kotwicy wykorzystał Huragan Pobiedziska, który dzięki skromnej, jednobramkowej wygranej z Polonią Marcinki Kępno awansował na drugie miejsce w tabeli.

Ważne punkty na otwarcie wiosny zdobyła Korona Piaski. Zespół ten pewnie, bo 2:0, pokonał Jarotę Jarocin.

Bardzo chcieliśmy zacząć rundę rewanżową od zwycięstwa. Byliśmy mocno zdeterminowani. Ostatnie sparingi nam nie wychodziły, ale liga to troszeczkę inne granie i fajnie, że udało nam się tak rozpocząć. Wiemy, że za chwilę mamy mecze z wyżej notowanymi przeciwnikami i będziemy starać się dalej walczyć. Myślę, że było to pewne zwycięstwo, które nie było ani przez chwilę zagrożone.

- podsumowuje szkoleniowiec Korony, Michał Roszak

Dzięki trzem punktom jego zespół zbliżył się do Tarnovii, która zremisowała z Polonią Leszno. Można jednoznacznie stwierdzić, że był to wynik, który nie zadowolił żadnej ze stron, choć to przyjezdni z południa województwa doprowadzili do remisu w samej końcówce.

W meczu dwóch drużyn ze środka tabeli Centra pokonała Wiarę Lecha 2:0, tym samym odskakując od zespołu z Poznania na trzy punkty. Ważne punkty wywalczyła także druga z ostrowskich drużyn, która pokonała LKS Gołuchów aż 4:0. Większość goli w tym meczu padło jednak po przerwie, więc kibice Ostrovii długo mogli emocjonować się meczem. Tym samym drużyna prowadzona przez trenera Józefa Klepaka zbliżyła się do Polonii Chodzież, która przegrała z Obrą Kościan 0:2.

Spotkanie Victorii Września z Nielbą Wągrowiec zostało przełożone na 1 maja.

Komplet wyników:
Korona Piaski - Jarota Jarocin 2:0 (2:0)
Polonia 1908 Marcinki Kępno - Huragan Pobiedziska 0:1 (0:1)
Pogoń Łobżenica - Lipno Stęszew 2:3 (2:2)
Polonia Chodzież - Obra 1912 Kościan 0:2 (0:2)
GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne - Polonia 1912 Lesnzo 1:1 (0:0)
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - LKS Gołuchów 4:0 (1:0)
Centra 1946 Ostrów Wielkopolski - Wiara Lecha Poznań 2:0 (1:0)
Mieszko Gniezno - Kotwica Kórnik 2:0 (0:0)
Victoria Września - Nielba Wągrowiec – przełożony na 1 maja

Aktualną klasyfikację strzelców można sprawdzić w zakładce „Wyniki i tabele” po wybraniu odpowiedniej ligi.

Aktualności

Znamy finalistów Pucharu Polski

09.05.2024 • Rafał Wandzioch

Victoria Września i Unia Swarzędz w środowy wieczór wywalczyły przepustkę do wielkiego finału Pucharu Polski na