Podsumowanie 2. kolejki ARTBUD Group IV Ligi

Ligowy pociąg rozpędził się na dobre, a rywalizacja robi się coraz ciekawsza. W miniony weekend byliśmy świadkami kilku emocjonujących spotkań, a także starcia drużyn, wśród których możemy upatrywać kandydatów do walki o czołowe lokaty.

Rafał Wandzioch • 12.08.2024

Maciej Szpakowski/Wiara Lecha Poznań

Doszło do niego w Pobiedziskach, gdzie Huragan walczył z Nielbą. Przyjezdni okazali się zdecydowanie lepsi od gospodarzy, pewnie wygrywając 3:0. Pierwszego gola zdobyli w doliczonym czasie pierwszej połowy, natomiast prowadzenie podwyższyli chwilę po wznowieniu gry. Gola pieczętującego triumf zdobył w końcówce starcia niezastąpiony Rafał Leśniewski.

Ciekawie było w Poznaniu, gdzie Wiara Lecha walczyła z Piastem Kobylnica. Gospodarze objęli prowadzenie w 8. minucie, gdy głowa piłkę do siatki skierował Szeląg. Później dwukrotnie z trafień cieszyli się jednak przyjezdni i to oni schodzili do szatni prowadząc. W drugiej połowie Wiara Lecha zaczęła mocno naciskać na rywali, co zaowocowało najpierw golem wyrównującym, a 8 minut przed ostatnim gwizdkiem trafieniem na wagę trzech punktów autorstwa Ziółkowskiego.

Takim samym wynikiem skończyło się starcie w Jarocinie, tyle że tam cały czas prowadziła Ostrovia. Dwa gole Przybyszewskiego dały przyjezdnym bufor, a Jarotę było stać jedynie, na dwukrotne zmniejszanie go do jednego trafienia. Porażkę poniosła natomiast druga drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego. Centra w sobotę musiała uznać wyższość kościańskiej Obry, która wygrała pewnie 4:0.

Wynikami 2:0 zakończyły się starcia w Ślesinie i Stęszewie. Na obiekcie LKS-u górą byli goście z Leszna, którzy wywieźli trzy punkty z powiatu konińskiego dzięki trafieniom z drugiej połowy. Natomiast Lipno pokonało przed własnymi kibicami Victorię Września, a oba gole były autorstwa Adama Borkowskiego.

Pierwszą wygraną w ARTBUD Group IV Lidze odniosła w sobotę Polonia Golina, która pokonała innego beniaminka, Wartę Śrem, 3:1. Dzięki temu wszystkie nowe drużyny na tym poziomie rozgrywkowym już po drugiej kolejce mogą się szczyć wywalczeniem przynajmniej punktu.

Prowadzenie w tabeli stracił Mieszko Gniezno, który zremisował w Piaskach. Po efektownej wygranej na inaugurację zespół z Grodu Lecha do ostatnich minut walczył o wywalczenie choćby punktu w starciu z Koroną. Ostatecznie sędzia zagwizdał w Piaskach po raz ostatni przy wyniku 2:2. Podziałem punktów zakończyło się także starcie w Chodzieży, gdzie Polonia grała z LKS-em Gołuchów. Oba trafienia w Szamocinie padły w ostatnich 16 minutach i ostatecznie żaden z zespołów nie mógł cieszyć się z wygranej.

Trzecia kolejka ARTBUD Group IV Ligi zostanie rozegrana już w środę i czwartek, więc czas oczekiwania na kolejne piłkarskie emocje będzie nieco krótszy!

Komplet wyników 2. kolejki:
Jarota Jarocin - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:3 (0:1)
Centra 1946 Ostrovia Wielkopolski - Obra 1912 Kościan 0:4 (0:1)
LKS Ślesin - Polonia 1912 Leszno 0:2 (0:0)
Lipno Stęszew - Victoria Września 2:0 (1:0)
Huragan Pobiedziska - Nielba Wągrowiec 0:3 (0:1)
Polonia Golina - Warta Śrem 3:1 (2:1)
Korona Piaski - Mieszko Gniezno 2:2 (1:1)
Wiara Lecha Poznań - Piast Kobylnica 3:2 (1:2)
Polonia Chodzież - LKS Gołuchów 1:1 (0:0)