Podsumowanie 24. kolejki ARTBUD IV Ligi

Kolejna zmiana na prowadzeniu i Rafał Leśniewski show – tak w skrócie można podsumować wydarzenia minionego weekendu. W czołówce trwa zacięta walka, a ku podium swoją drużynę ciągnie napastnik Nielby, który w sobotnim meczu zdobył sześć bramek!

Rafał Wandzioch • 22.04.2024

Werka-Foterka

Pojedynek Nielby z Pogonią Łobżenica stał pod znakiem najlepszego strzelca ekipy gospodarzy. Leśniewski skompletował hat-trick w 33 minuty i już wtedy gospodarze mogli być prawie pewni wygranej. Po przerwie piłkarz z numerem siódmym na koszulce podtrzymał średnią z pierwszej połowy, tym samym znacząco zbliżając się do Bartosza Dylewskiego z Lipna Stęszew w klasyfikacji strzelców.

Zespół ze Stęszewa w sobotę gościł na swoim terenie Wiarę Lecha Poznań. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli skromnie, bo 1:0, po golu Mateusza Molewskiego. Ten wynik dał im jednak powrót na pozycję lidera, bo punkty zgubili pozostali rywale w walce o awans. Kotwica Kórnik nie była w stanie przełamać świetnej wiosennej serii Obry Kościan. Obrzanka przed własnym kibicami wywalczyła remis 1:1. Jednak znaczne gorsze nastroje niż w Kórniku panują po 24. kolejce w Pobiedziskach. Huragan niespodziewanie uległ na własnym obiekcie Polonii Chodzież 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów dał gościom w samej końcówce meczu Ibrahim Appiah.

Podeszliśmy do tego meczu mocno zmotywowani, bo chcieliśmy się „odkuć” za porażkę z Victorią Września. Tamten mecz nie poszedł po naszej myśli. Natomiast pierwsza połowa meczu z Huraganem była na wysokim poziomie – nasza organizacja gry, fazy przejściowe, wszystko funkcjonowało tak jak sobie zakładaliśmy. Uważam, że z przebiegu rywalizacji w tej części meczu byliśmy lepszym zespołem i stworzyliśmy sobie więcej sytuacji. Po przerwie gra się bardziej wyrównała, w ostatnich dwudziestu minutach gospodarze dość mocno nas naciskali, przez co nastawiliśmy się na grę z kontry. I jedna z nich przyniosła skutek w postaci bramki.

- podsumowuje sobotnie starcie trener Polonii, Dawid Jasiński.

Ważną wygraną w kontekście pozostania w lidze odniosła Tarnovia. Ekipa prowadzona od niedawna przez trenera Najtkowskiego pokonała w Ostrowie Wielkopolskim Centrę aż 4:1. Trzy punkty pozwoliły GKS-owi odskoczyć od Korony Piaski i zbliżyć się do Polonii 1908 Marcinki Kępno. Te dwie drużyny w weekend mierzyły się w bezpośrednim starciu i ostatecznie podzieliły się punktami. Gospodarze tego spotkania, czyli Polonia, dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale goście za każdym razem byli w stanie odrobić straty.

Komplety punktów po zwycięstwach 2:0 dopisały do swoich kont Polonia 1912 Leszno i Victoria Września. Pierwsi pokonali Ostrovię po dwóch trafieniach Damiana Nowaka, natomiast drudzy w lokalnych derbach okazali się lepsi od Mieszka Gniezno. Oba gole w tym meczu padły w drugiej połowie po czerwonej kartce dla zawodnika gości, Miłosza Brylewskiego.

Sporo emocji było natomiast w Jarocinie, do którego przyjechał LKS Gołuchów. Ekipa Żubra po pierwszej połowie prowadziła 3:1, jednak Jarota była w stanie zdobyć gola kontaktowego. Na wyrównanie gospodarzy nie było już jednak stać.

Komplet wyników 24. kolejki:
Centra 1946 Ostrów Wielkopolski - GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:4 (1:3)
Nielba Wągrowiec - Pogoń Łobżenica 6:0 (3:0)
Polonia 1908 Marcinki Kępno - Korona Piaski 2:2 (1:1)
Polonia 1912 Leszno - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:0 (1:0)
Obra 1912 Kościan - Kotwica Kórnik 1:1 (1:1)
Victoria Września - Mieszko Gniezno 2:0 (0:0)
Huragan Pobiedziska - Polonia Chodzież 0:1 (0:0)
Jarota Jarocin - LKS Gołuchów 2:3 (1:3)
Lipno Stęszew - Wiara Lecha Poznań 1:0 (0:0)