Podsumowanie 26. kolejki ARTBUD IV Ligi

Majówka przyniosła ważne rozstrzygnięcia na wielkopolskich boiskach. Kotwica Kórnik pokonała Lipno Stęszew 2:0 w meczu na szczycie i umocniła się na pozycji lidera. Na korzyść zespołu Tomasza Nawrota wypadł też wynik meczu Huraganu z Ostrovią.

Rafał Wandzioch • 06.05.2024

Tomasz Szwajkowski

Starcie pomiędzy zespołami ze Stęszewa i Kórnika zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Wszak w bezpośrednim meczu mierzył się lider z wiceliderem. Ekipa przyjezdna od początku spotkania prezentowała się lepiej, czego efektem był gol Jakuba Rasiaka po uderzeniu z dystansu. W drugiej połowie ważne trzy punkty dla Kotwicy przypieczętował Patryk Bordych, który nie pomylił się z jedenastego metra.

Również 1 maja odbył się mecz innej ekipy walczącej o awans, czyli Huraganu. Kibice w Pobiedziskach po pierwszej połowie mogli zakładać, że wszystko idzie zgodnie z planem, bo gospodarze prowadzili od 15. minuty po golu Wojciecha Kłakulaka. Drugie 45 minut należało już jednak do przyjezdnych z Ostrowa Wielkopolskiego. Bramki Marciniaka i Pikulickiego dały Ostrovii wygraną, a Huraganowi skomplikowały sytuację w tabeli. Do końca sezonu pozostało jeszcze sporo kolejek, jednak wydarzenia z początku majówki mogą okazać się kluczowe w kontekście walki w czołówce.

Ostatnim meczem rozegranym w środę był pojedynek Centry z Pogonią Łobżenica. W Ostrowie Wielkopolskim nie było niespodzianki i pewną wygraną zanotowali gospodarze. Pokonali oni Pogoń 6:0 między innym po trzech golach Jakuba Kłobuska.

Tylko w jednym weekendowym meczu górą byli gospodarze. W starciu Polonii 1912 Leszno z LKS-em Gołuchów trzy punkty przypisał sobie zespół Karola Misia. Remis w sobotę zanotowała Nielba Wągrowiec, która podzieliła się punktami z Polonią Chodzież. Jednak wygrana w zaległym meczu z Victorią Września oraz korzystne wyniki rywali pozwoliły Nielbie awansować na drugie miejsce w tabeli.

Dla nas to dwa stracone punkty. Z przebiegu meczu można stwierdzić, że wynik odzwierciedla spotkanie, gdyż był to mecz na remis. Chodzież wykorzystała swoje sytuacje, a nam się nie udało. Mieliśmy też w nogach mecz środowy. Spotkanie we Wrześni było bardzo ciężkie, doznaliśmy w nim trzech kontuzji, które rzutowały na grę naszego zespołu. To nas jednak nie usprawiedliwia. Przytrafił nam się słabszy mecz, ale też Polonia grała bardzo dobrze – można powiedzieć że w pierwszej połowie była zespołem dominującym. Po przerwie złapaliśmy rytm i byliśmy bardziej zmotywowani. Najbardziej żal tego, że strzeliliśmy bramkę w końcówce meczu i pozwoliliśmy rywalom jeszcze wyrównać.

- podsumowuje pojedynek trener Nielby Łukasz Osiecki.

Ważne zwycięstwo w walce o pozostanie na poziomie ARTBUD IV Ligi odniosła Korona Piaski, która grała w Tarnowie Podgórnym z GKS-em. Goście odnieśli skromne zwycięstwo 1:0 po bramce Jakuba Reraka z 3. minuty. Z wygranej nie cieszyły się drużyny będące bezpośrednio przed ekipą z Piasków. Polonia 1908 Marcinki Kępno uległa Mieszkowi Gniezno 1:3, natomiast Jarota przegrała z Obrą Kościan 2:3. Kibice w Jarocinie po raz kolejny w tej rundzie obejrzeli strzelecki festiwal, który po raz kolejny nie zakończył się szczęśliwie dla ich drużyny.

Na zakończenie weekendu odbył się mecz na poznańskiej Śródce. Wiara Lecha chciała przełamać złą wiosenną passę. To się jednak nie udało – ekipa z Wrześni wygrała 2:1 po bramkach w ostatnich dwudziestu minutach. Najpierw do siatki poznaniaków trafił Miller, a w doliczonym czasie gry trzy punkty dał gościom Kanior.

Komplet wyników 26. kolejki ARTBUD IV Ligi:
Centra 1946 Ostrów Wielkopolski
- Pogoń Łobżenica 6:0 (2:0)
Lipno Stęszew - Kotwica Kórnik 0:2 (0:1)
Huragan Pobiedziska - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 1:2 (1:0)
Polonia 1908 Marcinki Kępno - Mieszko Gniezno 1:3 (1:1)
Nielba Wągrowiec - Polonia Chodzież 2:2 (0:1)
Polonia 1912 Leszno - LKS Gołuchów 2:0 (0:0)
GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne - Korona Piaski 0:1 (0:1)
Jarota Jarocin - Obra 1912 Kościan 2:3 (0:1)
Wiara Lecha Poznań - Victoria Września 1:2 (1:0)