Podsumowanie 3. kolejki ARTBUD IV Ligi

Świąteczna seria spotkań stała pod znakiem walki do ostatnich sekund – aż w czterech spotkaniach gole padały w samej końcówce! Także w pozostałych meczach nie brakowało emocji, a po rozegraniu trzech serii spotkań mamy już tylko cztery zespoły bez porażki.

Rafał Wandzioch • 16.08.2023

Ostrovia 1909

Dwa najwcześniej rozpoczęte mecze nie przyniosły jednak tak wielkich emocji. Kibice Centry musieli przełknąć trzecią porażkę swoich ulubieńców, których na własnym terenie pokonała Polonia 1908 Marcinki Kępno 2:0. Za to z pierwszego zwycięstwa w sezonie cieszono się w Gnieźnie – Mieszko wysoko, bo 3:0, pokonał niepokonaną do tej pory Obrę Kościan. Drużyna z Grodu Lecha prowadziła od 5. minuty, jednak kolejne gole zdobyła dopiero w ostatnim kwadransie.

Sporo nerwów doświadczyli natomiast kibice Kotwicy Kórnik. Drużyna ta udała się na wyjazd do Ostrowa Wielkopolskiego i długo walczyła o zachowanie idealnego dorobku punktowego. Ostatecznie trzy punkty w starciu z Ostrovią 1909 zapewnił przyjezdnym gol Jakuba Rasiaka w 90. minucie. Podobnie emocjonująco było w Piaskach, gdzie przyjechało Lipno Stęszew. Zespół trenera Kaliszana objął prowadzenie, jednak później dwukrotnie do siatki trafił dla gospodarzy Jakub Nowak. Druga bramka padła w 87. Minucie, więc kibice mogli już myśleć o potencjalnej wygranej. Ta jednak się nie zmaterializowała, gdyż w 5 minucie doliczonego czasu gry Mateusz Molewski uratował przyjezdnym remis 2:2. Taki sam wynik, także po golu w doliczonym czasie, padł w Tarnowie Podgórnym. Tam również to przyjezdni, czyli Victoria Września,  w samej końcówce rywalizacji uratowali jedno oczko.

Gola w końcówce oglądali również fani w Łobżenicy, jednak nie miał on wpływu na podział punktów. Gospodarze wygrali z Polonią 1912 Leszno 3:1 dzięki świetnej drugiej połowie, w której zdobyli trzy bramki. Sporo bramek padło także w Margoninie, gdzie rywalizowały dwa zespoły bez zdobyczy punktowej. Polonia Chodzież ostatecznie dopisała do swojego konta pierwsze trzy oczka, a Jarota Jarocin wciąż pozostaje z zerem na koncie. Goście prowadzili do przerwy 2:1, jednak nie byli w stanie utrzymać prowadzenia i ostatecznie to Polonia cieszyła się z wygranej 3:2.

Mecze z zaledwie jednym golem oglądali za to fani w Wągrowcu i Poznaniu – nastroje na trybunach były jednak zgoła inne. Wiara Lecha pokonała LKS Gołuchów po golu z rzutu karnego, natomiast Huragan Pobiedziska okazał się lepszy od Nielby Wągrowiec, tym samym wygrywając na trudnym dla siebie terenie po 25 latach! - Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu ze względu na warunki pogodowe – wiedzieliśmy że pogoda znacznie utrudni obydwu drużynom funkcjonowanie na boisku. Mecz był dosyć zamknięty, zwłaszcza w pierwszej połowie. Nielba próbowała gry z kontry, szukała stałych fragmentów gry, my natomiast bardziej próbowaliśmy budować akcje, ale nie byliśmy wczoraj najlepiej dysponowani w tym aspekcie. W drugiej połowie gra się otworzyła, oba zespoły miały swoje sytuacje ale to my byliśmy skuteczniejsi o tę jedną bramkę i udało się wygrać ten mecz – podsumowuje wtorkowe starcie trener Huraganu, Damian Ludwiczak. Tym samym po trzech kolejkach zespół z Pobiedzisk ma komplet punktów - Każdy z tych meczów był zupełnie inny – w pierwszym od drugiej minuty graliśmy w osłabieniu i tak naprawdę zagraliśmy chyba najlepszy mecz do tej pory. Drugie starcie z Kępnem było pod naszą kontrolą od początku do końca, ale też niektóre rzeczy nie funkcjonowały. Nie zakładaliśmy sobie konkretnej zdobyczy punktowej po trzech meczach, skupialiśmy się przede wszystkim na dobrym starcie czyli na tym pierwszym meczu, żeby go wygrać. A zespół z meczu na mecz nabiera pewności siebie, nowi zawodnicy wkomponowują się i patrzymy już na kolejny mecz w Tarnowie – podkreśla Ludwiczak.

A czekać na to starcie nie będzie trzeba długo, gdyż następna seria spotkań odbędzie się już w najbliższy weekend. Kto poradzi sobie najlepiej z grą co trzy dni? Przekonamy się już niedługo!

Komplet wyników 3. Kolejki ARTBUD IV Ligi:
Centra 1946 Ostrów Wlkp. - Polonia 1908 Marcinki Kępno 0:2 (0:1)
Mieszko Gniezno - Obra Kościan 3:0 (1:0)
Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Kotwica Kórnik 0:1 (0:0)
Korona Piaski - Lipno Stęszew 2:2 (0:1)
Pogoń Łobżenica - Polonia 1912 Leszno 3:1 (0:1)
Nielba Wągrowiec - Huragan Pobiedziska 0:1 (0:0)
GKS Tarnovia - Victoria Września 2:2 (0:0)
Polonia Chodzież - Jarota Jarocin 3:2 (1:2)
Wiara Lecha Poznań - LKS Gołuchów 1:0 (1:0)