Podsumowanie 32. kolejki ARTBUD IV Ligi

Choć znamy już zwycięzcę rozgrywek, liga nie zwalnia tempa. Ciekawa walka toczy się o utrzymanie, a także o miejsca na podium. W miniony weekend kibice obejrzeli emocjonujące mecze w Wągrowcu czy Poznaniu.

Rafał Wandzioch • 10.06.2024

Michał Dominiczak

Na spotkanie z Nielbą przyjechała w sobotę Obra Kościan, która po świetnej serii złapała lekką zadyszkę. W Wągrowcu udowodniła jednak, że wraca na właściwe tory. Obrzanka wygrała 4:3 po bardzo ciekawym pojedynku, w którym prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie to jednak goście trafili jako ostatni, a bramka Piotra Sznabla dała im komplet punktów.

Zwycięzcy nie poznaliśmy natomiast w Poznaniu, gdzie z Wiarą Lecha grała walcząca o utrzymanie Korona Piaski. Goście trzykrotnie obejmowali prowadzenie, jednak za każdym razem gospodarze, niesieni dopingiem swoich kibiców, doprowadzali do wyrównania. Jeden punkt zapewnili sobie w piątej minucie czasu doliczonego, gdy do siatki trafił Mankiewicz.

Bramka w końcówce zadecydowała także o losach meczu Centry z Mieszkiem Gniezno. W Ostrowie chwilę przed przerwą prowadzenie objęli gospodarze. Goście naciskali całą drugą połowę, co dało im wyrównanie na pięć minut przed końcem podstawowego czasu. Gnieźnianie wyjechali jednak z południa województwa bez punktów, bo gola na wagę wygranej dla Centry w doliczonym czasie zdobył po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego Michał Kucharski.

Kolejną wygraną w drodze ku 3. Lidze odniosła Kotwica Kórnik, która bez większych problemów pokonała Tarnovię 3:1. Dobrą dyspozycję w końcówce sezonu potwierdził Uliński, który zaliczył dublet. Tym samym zawodnik ten w ostatnich pięciu meczach zdobył siedem goli! Dwa trafienia jednego gracza dały także wyjazdową wygraną Polonii Leszno. We Wrześni golkipera gospodarzy pokonał Jędrzej Wosiak, natomiast finalistów Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim było stać na tylko jedno trafienie.

Istotną wygraną w kontekście walki o utrzymanie odniosła Polonia 1908 Marcinki Kępno. Najbardziej wysunięty na południe reprezentant IV Ligi pokonał na własnym obiekcie Jarotę Jarocin 2:1 i przybliżył się do zapewnienia sobie ligowego buty na kolejny sezon. Kibice w Kępnie na trafienia musieli jednak czekać do ostatnich minut – najpierw w 81. i 82. bramki Iry i Słupianka dały gospodarzom prowadzenie, a w 89. Maćkowiak wlał nadzieję w serca przyjezdnych. Gorsze nastroje panują w Łobżenicy, która w sobotę przegrała z LKS-em Gołuchów 2:4. Ta porażka, plus niekorzystne wyniki innych spotkań spowodowały, że Pogoń straciła matematyczne szanse na utrzymanie w lidze (ta kwestia jest jeszcze zależna od weryfikacji spotkań przez Wydział Gier i Ewidencji).

Szok przeżyli kibice w Pobiedziskach. W niedzielę doszło tam do pojedynku drużyn zajmujących drugie i trzecie miejsce w tabeli. Teoretycznie więc mecz Huraganu z Lipnem powinien być wyjątkowo zacięty. Tak jednak nie było, gdyż goście wygrali aż 6:1! Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Różewicz, natomiast hattricka w drużynie gości zaliczył Dawid Kaczmarek.

To był, jak na realia czwartoligowe, mecz praktycznie idealny w wykonaniu naszego zespołu. Patrząc na potencjał drużyny i na to, że nasza forma idzie w górę, nie byłem zaskoczony tym występem. Zagraliśmy dobre spotkanie – tak, jak powinniśmy grać od początku rundy.

- podkreśla trener ekipy ze Stęszewa, Arkadiusz Kaliszan.

Najmniej goli padło w ostatnim meczu 32. Kolejki. Polonia Chodzież przegrała na własnym terenie z Ostrovią 0:1.

Komplet wyników 32. kolejki:
Centra 1946 Ostrów Wielkopolski - Mieszko Gniezno 2:1 (1:0)
Nielba Wągrowiec - Obra 1912 Kościan 3:4 (0:1)
Victoria Września - Polonia 1912 Leszno 1:2 (1:1)
Polonia 1908 Marcinki Kępno - Jarota Jarocin 2:1 (0:0)
GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne - Kotwica Kórnik 1:3 (1:2)
Pogoń Łobżenica - LKS Gołuchów 2:4 (1:2)
Wiara Lecha Poznań - Korona Piaski 3:3 (1:2)
Huragan Pobiedziska - Lipno Stęszew 1:6 (1:4)
Polonia Chodzież - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:1 (0:0)