Podsumowanie 4. kolejki ARTBUD Group IV Ligi

Wielkopolscy czwartoligowcy zakończyli intensywny tydzień, w trakcie którego rozegrali aż trzy spotkania. Suchą stopą przez ten czas przeszło Lipno Stęszew, które dalej może szczycić się kompletem punktów. W niedziele pierwsze „oczka” na swoje konto zapisał Jarota.

Rafał Wandzioch • 19.08.2024

Lipno Stęszew

Czwarta seria gier została w całości rozegrana w niedzielę, co było spowodowane wcześniejszą kolejką w środku tygodnia. Pierwsze drużyny na boisko wybiegły już o godzinie 12:00. O ile w meczu Polonii Leszno z Victorią Września bramki nie padły, tak w spotkaniu zespołu z Goliny i Ostrowa Wielkopolskiego były ich aż cztery. Prowadzenie jako pierwsi objęli gospodarze, jednak później dwukrotnie do siatki trafiali przyjezdni i Polonia musiała gonić wynik. Ostatecznie ta misja zakończyła się sukcesem, bo trafienie na wagę punktu zdobył w 88. minucie Krystian Sobieraj.

Jeszcze więcej goli zobaczyli kibice w Pobiedziskach, gdzie doszło do małych derbów Powiatu Poznańskiego  - Huragan zmierzył się z Piastem Kobylnica. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0 i nie wydawało się, że spotkanie to może okazać się najbardziej obfite w trafienia w tej kolejce. Wszystko zmieniło się jednak po przerwie – wyrównanie Macieja Wojczuka nakręciło Huragan, który trafił do siatki jeszcze czterokrotnie. Piast długo mógł mieć jednak nadzieję na dobry wynik, gdyż gol Ślosarza z 78. minuty ponownie dał im kontakt. Piorunująca końcówka w wykonaniu ekipy z Pobiedzisk ostatecznie dała im jednak pewną wygraną.

Bez większych wątpliwości zakończyło się także starcie w Szamocinie, gdzie Polonia Chodzież podejmowała Wartę Śrem. Gospodarze po przeciętnym starcie sezonu wreszcie dali swoim fanom dużo radości, wygrywając aż 5:0. Pierwszy powód do uśmiechu mieli także w Jarocinie. Jarota w niedzielę pokonała na wyjeździe Centrę 2:1, dzięki czemu zapunktowała po raz pierwszy w rozgrywkach 2024/25.

Wynikami 2:0 zakończyły się mecze dwóch drużyn z czołówki – i w obu to właśnie ekipy z topowych pozycji odniosły wygrane. Obra Kościan okazała się lepsza od Korony Piaski, choć na gole kibice musieli czekać do ostatniego kwadransa, natomiast Nielba Wągrowiec pokonała LKS Ślesin – tam oba trafienia padły w pierwszej połowie. Skromniejsze, jednobramkowe wygrane odniosły w niedzielę liderujące w tabeli Lipno Stęszew, które pokonało LKS Gołuchów, a także Wiara Lecha Poznań, która okazała się lepsza od Mieszka Gniezno po trafieniu z 90. minuty.

Komplet wyników 4. kolejki:
Polonia 1912 Leszno - Victoria Września 0:0
Polonia Golina - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:2 (1:1)
Huragan Pobiedziska - Piast Kobylnica 5:2 (1:0)
Polonia Chodzież - Warta Śrem 5:0 (2:0)
Centra 1946 Ostrów Wielkopolski - Jarota Jarocin 1:2 (0:2)
Lipno Stęszew - LKS Gołuchów 1:0 (1:0)
Korona Piaski - Obra 1912 Kościan 0:2 (0:0)
Wiara Lecha Poznań - Mieszko Gniezno 1:0 (0:0)

Aktualności

Wracają rozgrywki oldbojów – jedne z największych w Polsce!

30.08.2024 • Wiktoria Łabędzka i Rafał Wandzioch

W ostatni dzień sierpnia do gry przystąpią najstarsi zawodnicy rywalizujący w ramach naszych Związku czyli

Komisja Grantowa Wielkopolskiego ZPN rozpoczyna przyjmowanie wniosków o wsparcie imprez w IV kwartale 2024 roku.