Podsumowanie 5. kolejki ARTBUD IV Ligi

To była kolejka pod znakiem dużej liczby goli. Tylko w dwóch spotkaniach kibice zobaczyli mniej niż cztery trafienia. Z tego strzeleckiego festiwalu obronną ręką wyszedł Huragan Pobiedziska, który wciąż nie stracił punktu. Wreszcie przełamała się ekipa z Tarnowa Podgórnego.

Rafał Wandzioch • 28.08.2023

Huragan Pobiedziska

I to właśnie w podpoznańskiej miejscowości rozpoczęła się piąta seria spotkań. W piątkowy wieczór do borykającej się z deficytem punktów Tarnovii przyjechała Polonia 1908 Marcinki Kępno. Gospodarze wreszcie dali swoim kibicom powody do radości odnosząc wysoką wygraną. Pierwsza połowa nie zapowiadała aż tak okazałego zwycięstwa, jednak w drugiej Tarnovia ruszyła do ataku co zakończyło się triumfem 5:0. Równie pewne zwycięstwo odniosło Lipno Stęszew, które udało się na wyjazd do Gniezna. Przyjezdni pokonali Mieszka 4:0, jednak dwa ostatnie gole zdobyli już w doliczonym czasie drugiej połowy. Takim samym stosunkiem Huragan Pobiedziska pokonał Polonię Łobżenica, dopisując do swojego konta kolejny komplet punktów.

W miniony weekend byliśmy świadkami kilku remontad. Pierwszą przeprowadzili piłkarze Victorii Września, którzy w Piaskach rywalizowali z Koroną. Gospodarze po pół godzinie gry prowadzili 2:0, jednak później strzelali już tylko przyjezdni. Cztery trafienia dały ekipie z Wrześni drugą wygraną w sezonie. Jeszcze więcej emocji było w Gołuchowie. Na stadion LKS-u przyjechała Kotwica Kórnik i do ostatnich sekund nie było wiadomo, która z ekip będzie się cieszyła po ostatnim gwizdku. Dwukrotnie prowadzenie obejmowali gospodarze – za drugim razem utrzymali je aż do 80 minuty, kiedy to do wyrównania doprowadził Ernest Korek. Gdy wydawało się, że oba zespoły zakończą mecz z punktem, decydujące trafienie dla Kotwicy zdobył w doliczonym czasie Abel Abomsa. Ekipa Żubra grając w osłabieniu od 73. minuty nie była w stanie dowieźć korzystnego rezultatu.

Wynikiem 3:2 zakończyło się także spotkanie w Poznaniu. Drużyna Wiary Lecha szybko zdobyła dwa gole, jednak później pozwoliła aż trzykrotnie trafić do siatki zespołowi Obry Kościan. Dwa gole Tomasza Marcinkowskiego i jeden Uladzislau’a Dybina dały ekipie przyjezdnych zwycięstwo na trudnym terenie, jakim jest poznańska Śródka. - Słyniemy z charakteru i jesteśmy zespołem bardzo walecznym, który może nie ma dużej stabilizacji jeśli chodzi o wyniki, ale na pewno ma charakter ­– podkreślił trener Obry, Krzysztof Knychała.

Wiedzieliśmy jak gra przeciwnik. Mieliśmy przygotowany plan na ten mecz, jednak w tych pierwszych siedemnastu minutach nie mogliśmy go wdrożyć. Myślę, że u zawodników mogło pojawić się pewne spięcie, gdyż mecze z Wiarą Lecha, czyli zespołem kibiców Lecha Poznań, działają na wyobraźnie. Chcieliśmy się dobrze pokazać. Byliśmy jednak nieco stremowani, niemniej po strzeleniu przez nas gola kontaktowego wiedziałem, że tego spotkania łatwo nie oddamy. Oczywiście nie wiedziałem, że wygramy, ale byłem przekonany, że jeśli złapiemy kontakt w tej pierwszej połowie to w tej drugiej na pewno będziemy robić wszystko, by chociażby zremisować. W przerwie przeanalizowaliśmy szybko błędy i na drugą część starcia ustawiliśmy się ofensywniej. Staraliśmy się jeszcze wyżej grać w odbiorze, żyć z tych odbiorów, przyspieszać akcję – to wszystko nam później w miarę wychodziło – podsumował sobotni mecz trener Knychała.

Najmniej goli obejrzeli kibice w Ostrowie Wielkopolskim i Lesznie. Na południowych kresach województwa Centra mierzyła się z Nielbą Wągrowiec. Obie ekipy podzieliły się punktami po remisie 1:1. Zwycięstwo odniosła za to Polonia 1912 Leszno, która pokonała imienniczkę z Chodzieży 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 15. minucie. Michał Skrzypczak.

Ostatni mecz 5. Kolejki, w którym zmierzą się Ostrovia 1909 i Jarota Jarocin, został przełożony na 30 sierpnia.

Wyniki meczów 5. kolejki Artbud IV Ligi rozegranych w weekend:
GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne - Polonia 1908 Marcinki Kępno 5:0 (1:0)
Mieszko Gniezno - Lipno Stęszew 0:4 (0:1)
Korona Piaski - Victoria Września 2:4 (2:1)
LKS Gołuchów - Kotwica Kórnik 2:3 (1:1)
Centra 1946 Ostrów Wlkp. - Nielba Wągrowiec 1:1 (1:0)
Huragan Pobiedziska - Pogoń Łobżenica 4:0 (1:0)
Wiara Lecha Poznań - Obra Kościan 2:3 (2:1)
Polonia 1912 Leszno - Polonia Chodzież 1:0 (1:0)
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Jarota Jarocin (przełożony na 30.08)