Podsumowanie 6. kolejki ARTBUD Group IV Ligi

Wymiana ciosów we Wrześni, kolejna wygrana Lipna i starcie w czubie tabeli – te wydarzenia zapadną w pamięci kibiców z minionego weekendu. Ponownie na większości obiektów zawodnicy nie rozpieścili nas sporą liczbą bramek.

Rafał Wandzioch • 02.09.2024

Patrycja Sobiech/Huragan Pobiedziska

Z tego schematu wyłamały się drużyny Victorii i Nielby, które mierzyły się w sobotę. Długo wydawało się, że to goście wywiozą z Wrześni komplet punktów, gdyż od 65 minuty pewnie prowadzili 3:1. Końcówka w wykonaniu gospodarzy była jednak piorunująca – Mikołaj Jankowski na sześć minut przed końcem zdobył gola kontaktowego, a kolejne trafienia Węcławka i Andrzejewskiego spowodowały, że to miejscowi kibice mogli się cieszyć z wygranej po ostatnim gwizdku.

Początkowo nie po myśli gospodarzy rozpoczął się także mecz w Stęszewie, do którego przyjechał beniaminek ze Śremu. To właśnie Warta jako pierwsza objęła prowadzenie, gdy po 7 minutach do siatki trafił Szymandera. Lider tabeli jeszcze przed przerwą dzięki dubletowi Kaczmarka był w stanie odwrócić wynik, natomiast gol Walkowiaka w drugiej połowie przypieczętował szóstą wygraną stęszewian w obecnych rozgrywkach.

Nie było zmiany na czele tabeli, ale doszło do niej za to za plecami lidera. W Poznaniu kibice oglądali pojedynek drugiej z trzecią ekipą ligi, czyli Wiary Lecha z Obrą. Z tego starcia obronną ręką wyszli przyjezdni z Kościana, którzy wygrali 2:1 po golach Borowiaka i Rudawskiego. Tym samym Obrzanka wskoczyła za plecy Lipna. Poznaniaków w tabeli wyprzedziła także Polonia Leszno, która po dwóch trafieniach w drugiej połowie okazała się lepsza od LKS-u Gołuchów.

Dzięki wygranej w piątkowy wieczór do czołówki zbliżył się Huragan Pobiedziska. Na stadionie przy ulicy Kiszkowskiej 7 doszło do derbowego pojedynku z Mieszkiem, w którym do siatki trafiali tylko gospodarze. Mianem pięknego można zwłaszcza określić pierwsze trafienie autorstwa Patryka Pecha, który skutecznie uderzył zza pola karnego.

Z pierwszego zwycięstwa w obecnym sezonie cieszyli się w Ślesinie. Beniaminek pokonał w sobotę inną nową ekipę w ARTBUD Group IV Lidze, czyli Piasta Kobylnica. Wciąż na dnie tabeli pozostaje natomiast Centra Ostrów Wielkopolski. W szóstej serii spotkań lepsza okazała się Korona Piaski, która dwa gole na wagę trzech punktów zdobyła w ostatnim kwadransie. W sobotę pokonana z boiska zeszła także druga drużyna z Ostrowa. Ostrovia uległa na wyjeździe Polonii Chodzież 0:3.

Jedyny remis w siódmej kolejce padł w Golinie, gdzie tamtejsza Polonia mierzyła się z Jarotą Jarocin. Po dwóch golach w pierwszej połowie zespoły podzieliły się punktami.

Siódma seria spotkań rozpocznie się w piątek w Gnieźnie. W sobotę zostaną rozegranych pięć spotkań, natomiast ostatnie trzy zobaczymy w niedzielę.