Podsumowanie 7. Kolejki ARTBUD IV Ligi

Po rozegraniu siedmiu serii spotkań mamy zmianę na czele ligowej tabeli! Po niespodziewanym remisie Huraganu z Polonią Chodzież na pierwszą pozycję wskoczyło Lipno Stęszew. Drużyna trenera Kaliszana wygrała wysoko, ale bardzo długo drżała o pozytywny rezultat.

Rafał Wandzioch • 11.09.2023

Paweł Stobiński

Kolejka rozpoczęła się wyjątkowo w czwartek. 7 września w Gołuchowie zmierzyły się ekipy tamtejszego LKS-u i Jaroty Jarocin. Górą z tego starcia wyszli goście, którzy wygrali 3:1. Pierwszą bramkę zdobyła Ekipa Żubra już w 10. minucie za sprawą Adama Majewskiego, jednak później do siatki trafiali już tylko przyjezdni. Takim samym stosunkiem w Gnieźnie wygrała Victoria Września. Tam również to gospodarze objęli prowadzenie, by stracić je jeszcze przed przerwą. Druga połowa to dwa trafienia Mikołaja Jankowskiego i piłkarze z Wrześni mogli cieszyć się z trzech punktów. Zawodnikom Mieszka w walce o zwycięstwo nie pomogły dwie czerwone kartki, otrzymane w 41. i 55. minucie.

Na zwycięski szlak po porażce w Ostrowie Wielkopolskim wróciła Kotwica Kórnik. Trzeci zespół ligi pewnie pokonał przed własną publicznością Obrę Kościan. Dublet zaliczył Maurycy Niemczyk. Z wygranej cieszyli się także kibice w Kępnie. Ich Polonia w wyjazdowym spotkaniu skromnie, bo 1:0, pokonała Koronę Piaski.

Bardzo emocjonujące spotkanie odbyło się w Margoninie. Zdecydowanym faworytem meczu z Polonią Chodzież był Huragan Pobiedziska, jednak dotychczasowy lider zaliczył potknięcie. Co więcej, gospodarze do 78. Minuty prowadzili 2:0, jednak ostatni kwadrans i gole Mazura i Kłakulaka przyniosły zespołowi trenera Ludwiczaka jeden punkt. - Jest lekki niedosyt. Przed meczem bralibyśmy jednak ten wynik w ciemno – zrobiliśmy kilka ruchów mających zmobilizować zespół, bo wiadomo, że grała pierwsza drużyna z ostatnią. Patrząc na przebieg meczu to z przy 2:0 mieliśmy okazję do zamknięcia tego meczu trzecią bramką – podsumował sobotni mecz Sergiusz Grabowski, pierwszy trener Polonii.

Piorunującą końcówkę zaliczył nowy lider ARTBUD IV Ligi, czyli Lipno Stęszew. W Poznaniu długo prowadziła Wiara Lecha, która objęła prowadzenie chwilę po upływie pół godziny gry. W ciągu ostatniego kwadransa Lipno pokazało jednak moc, strzelając aż cztery gole. Trzy z nich były autorstwa lidera klasyfikacji strzelców, Bartosza Dylewskiego, który jeszcze bardziej umocnił się na pierwszym miejscu.

Powodów do radości w miniony weekend nie mieli kibice w Ostrowie Wielkopolskim – i chodzi tu zarówno o fanów Ostrovii, jak i Centry. Ci pierwsi obejrzeli domową porażkę z Polonia 1912 Leszno, natomiast drudzy nasłuchiwali doniesień z Tarnowa Podgórnego. Nie były one pozytywne, gdyż gospodarze tamtego starcia wygrali 3:0.

W Łobżenicy padło natomiast najwięcej bramek w tej kolejce, bo aż sześć. Jako pierwsi dwie zdobyli piłkarze wągrowieckiej Nielby. Pogoń była w stanie doprowadzić do wyrównania, jednak później kolejne dwa strzały przyjezdnych zakończyły swój lot w siatce, co dało Nielbie wygraną 4:2.

Komplet wyników 7. kolejki ARTBUD IV Ligi
LKS Gołuchów - Jarota Jarocin 1:3 (1:1)
Mieszko Gniezno - Victoria Września 1:3 (1:1)
Kotwica Kórnik - Obra 1912 Kościan 2:0 (1:0)
Korona Piaski - Polonia 1908 Marcinki Kępno 0:1 (0:1)
Polonia Chodzież - Huragan Pobiedziska 2:2 (1:0)
Wiara Lecha Poznań - Lipno Stęszew 1:4 (1:0)
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Polonia 1912 Leszno 1:2 (0:1)
Pogoń Łobżenica - Nielba Wągrowiec 2:4 (1:2)
GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne - Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 3:0 (2:0)