Podsumowanie 8. kolejki ARTBUD IV Ligi

Kolejna zmiana na czele tabeli! Huragan odzyskał prowadzenie po domowym remisie Lipna i odskoczył od grupy pościgowej na dwa punkty. Swoją sytuację skomplikowała Kotwica, która wysoko przegrała z Jarotą Jarocin.

Rafał Wandzioch • 18.09.2023

Jarota Jarocin

Kolejka rozpoczęła się w piątkowy wieczór w Pobiedziskach, gdzie Huragan mierzył się z mającym swoje problemy Mieszkiem. I nie było w tym spotkaniu sensacji – gospodarze pewnie, bo 4:0, pokonali przyjezdnych z Gniezna. Sprawę kompletu punktów zespół trenera Ludwiczaka rozstrzygnął w pierwszych 30 minutach, dobijając rywali w końcówce. Pewną wygraną w 8. serii spotkań odniosła także Victoria Września, która na własnym terenie pokonała Ostrovię 1909 3:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Obcokrajowcy dali natomiast wygraną Polonii Chodzież, która 2:0 pokonała imienniczkę z Kępna. Gole dla Chodzieży strzelali Ghańczyk Ibrahim Appiah i Brazylijczyk Correa De Almeida Wanderson.

Więcej emocji było w Wągrowcu, gdzie Nielba walczyła z Koroną. Gospodarze objęli prowadzenie po pół godzinie gry, jednak przyjezdni szybko wyrównali. Nielba długo atakowała, co przyniosło efekty dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Wtedy dwa ciosy wyprowadzili kolejno Patryk Święch i Mateusz Rozmarynowski i gospodarze dopisali do swojego konta kolejne trzy oczka. Do ostatnich sekund o wygraną drżała też Centra, która grała u siebie z Obrą Kościan. Do 88. minuty gospodarze prowadzili 3:1 i wydawało się, że spokojnie dograją spotkanie do końca, jednak gol kontaktowy Piotra Sznabela spowodował, że gospodarze musieli się w końcówce spiąć w defensywie. Ostatecznie się to udało i wywalczyli cenną wygraną. Długo bez rozstrzygnięcia było także w Tarnowie, w którym z GKS-em walczyła Pogoń Łobżenica. Ostatecznie w 90. minucie gola na wagę kompletu punktów dał gospodarzom Łukasz Chrostowski.

Dwa niespodziewane wyniki padły w meczach zespołów z czołówki. Lipno tylko zremisowało na własnym terenie z grającym w kratkę LKS-em Gołuchów, natomiast Kotwica Kórnik przegrała z Jarotą Jarocin aż 5:0! - Mieliśmy swoje założenia, chcieliśmy wszystkie mocne strony Kotwicy zneutralizować. Udało nam się to zrobić bardzo skutecznie. Do tego dołożyliśmy pewność siebie oraz więcej charakteru, którego brakowało w innych meczach i praktycznie od pierwszej minuty mieliśmy przewagę. Rywale może nie mieli stuprocentowych sytuacji, ale też mogli pokusić się o bramkę a wiadomo, że po straceniu gola mecz wygląda inaczej. Udało nam się jednak w końcu zagrać na zero z tyłu. To cieszy, bo po bilansie bramkowym widać, ze na razie gramy wesoły futbolu. Na pewno ta wygrana smakuje tym bardziej, że została odniesione z takim przeciwnikiem – podkreśla trener Jaroty, Piotr Garbarek.

Spadkowicz z 3. Ligi na początku sezonu miał swoje problemy, jednak po ośmiu meczach znajduje się w środku tabeli: - Spodziewałem się, że z meczu na mecz będziemy groźniejszym i lepszym zespołem. Mieliśmy problem w okresie przygotowawczym i te wszystkie kolejki które są za nami to była praca z jednej strony nad zgraniem zespołu, a z drugiej nad przygotowaniem fizycznym. Przed sezonem tego praktycznie nie mieliśmy. Myślę, że z meczu na mecz to wygląda coraz lepiej a ostatnie wyniki pokazują, że wszystko idzie w dobrym kierunku – podsumowuje Garbarek.

Ostatnim meczem tej kolejki było starcie w Lesznie, gdzie Polonia 1912 walczyła z Wiarą Lecha Poznań. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy objęli dwubramkowe prowadzenie. W drugiej goście ze stolicy regionu gonili, ale byli w stanie zdobyć tylko jedną bramkę.

Porażka Kotwicy spowodowała, że w tabeli wyprzedziły ją Nielba, Polonia Leszno i Victoria Września. W górę po słabym początku sezonu pnie się Jarota Jarocin, natomiast w przeciwnym kierunku poszły zespoły Korony Piaski, Ostrovii i Pogoni Łobżenica.

Komplet wyników 8. kolejki ARTBUD IV Ligi:
Huragan Pobiedziska - Mieszko Gniezno 4:0 (3:0)
Nielba Wągrowiec - Korona Piaski 3:1 (1:1)
Centra 1946 Ostrów Wielkopolski - Obra 1912 Kościan 3:2 (3:1)
Victoria Września - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 3:0 (3:0)
Lipno Stęszew - LKS Gołuchów 2:2 (1:1)
Polonia 1908 Marcinki Kępno - Polonia Chodzież 0:2 (0:1)
Jarota Jarocin - Kotwica Kórnik 5:0 (2:0)
GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne - Pogoń Łobżenica 1:0 (0:0)
Polonia 1912 Leszno - Wiara Lecha Poznań 2:1 (2:0)