Podsumowanie 9. kolejki ARTBUD Group IV Ligi

Po kilku nieco mniej obfitych w trafienia seriach spotkań wielkopolscy czwartoligowcy puścili hamulce i w miniony weekend strzelali aż miło! Kibice zobaczyli łącznie 38 bramek. Po raz pierwszy pokonani z boiska zeszli piłkarze ze Stęszewa.

Rafał Wandzioch • 23.09.2024

Lipno Stęszew

Zespół Lipna udał się na wyjazd do Kościana i od początku było wiadomo, że hit kolejki nie zawiedzie. Gospodarze prowadzenie objęli w pierwszej połowie, gdy do siatki trafił Kieliszewski. Po przerwie drugiego gola dołożył Borowiak i wygrana Obry była coraz bliżej. Stęszewianie odpowiedzieli na to bramką kontaktową Kaczmarka, jednak w doliczonym czasie kropkę nad „i” postawił Kuciak.

Sporo goli padło już na otwarcie kolejki, gdy w piątkowy wieczór Korona gościła chodzieską Polonię. Na nieszczęście dla miejscowych kibiców, większość zdobyli goście. Polonia już po pierwszej połowie prowadziła 3:0 po dwóch trafieniach Ibrahima Appiah i jednym Daniela Chmielnickiego. Koronę było stać na bramkę honorową na niecały kwadrans przed końcem, jednak dwa gole zdobyte w doliczonym czasie przesądziły o spektakularnej wygranej gości.

Sobotnia część rywalizacji rozpoczęła się od pierwszej w tym sezonie wygranej Centry. Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego wywiózł trzy punkty z Gołuchowa, a istotny wkład w to miał zdobywca dwóch goli Jakub Michalski. Dubletem popisał się także Krzysztof Kołodziej, który dwukrotnie pokonał golkipera Nielby Wągrowiec. Kibice w Kobylnicy zobaczyli strzelecki popis Piasta, który pokonał rywali z górnej połowy tabeli aż 6:0! Jedno trafienie mniej zdobyli w Jarocinie piłkarze z Pobiedzisk. Huragan wygrał 3:0, a hat-tricka na swoim koncie zapisał Wojciech Kłakulak.

Emocjonujące starcie miało miejsce w Golinie, gdzie z Polonią walczyła Wiara Lecha. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku remisowym. W 75. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, jednak końcówka należała do Poznaniaków. Na pięć minut przed końcem do wyrównania doprowadził Mankiewicz, natomiast w doliczonym czasie szalę na ich korzyść przechylił Świątek.

Zmiana na stanowisku trenera pozytywnie podziałała na piłkarzy Mieszka. Zespół z Grodu Lecha w sobotę pokonał na własnym terenie dotychczasowego wicelidera z Leszna 3:1! W Ostrowie Wielkopolskim doszło do powrotu Ostrovii na stadion Za Parowozownią. Uroczystość została dobrze zamknięta przez piłkarzy pierwszego zespołu, gdyż w 90. minucie Adam Sobański zdobył gola dającego gospodarzom trzy punkty w starciu z LKS-em Ślesin.

W jednym niedzielnym meczu pierwszą ligową wygraną odniosła Warta Śrem, która pokonała na własnym terenie Victorię Września 2:1.

Dziesiąta seria spotkań zostanie w całości rozegrana w najbliższą sobotę. Czwartoligowe emocje czekają na nas także w środku tygodnia, gdyż w środę zostaną rozegrane dwa zaległe mecze 8. kolejki: Victoria zagra z Piastem, a Huragan z Obrą.

Komplet wyników 9. kolejki:
Korona Piaski - Polonia Chodzież 1:5 (0:3)
LKS Gołuchów - Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 1:3 (0:2)
Piast Kobylnica - Nielba Wągrowiec 6:0 (3:0)
Jarota Jarocin - Huragan Pobiedziska 0:5 (0:2)
Polonia Golina - Wiara Lecha Poznań 2:3 (1:1)
Mieszko Gniezno - Polonia 1912 Leszno 3:1 (1:0)
Obra 1912 Kościan - Lipno Stęszew 3:1 (1:0)
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - LKS Ślesin 1:0 (0:0)
Warta Śrem - Victoria Września 2:1 (2:0)

Aktualności

Powołania na mecz eliminacyjny kadry rocznika 2011 chłopców

26.09.2024 • WSiPM

Wielkopolski ZPN informuje, że w dniach 1-2 października w Kórniku odbędzie się zgrupowanie kadry rocznika 2011