Grad bramek, wyczekiwane "oczko" oraz potknięcia aspirujących. Co działo się na boiskach lig kobiecych LOKUM odpowiednio w 15. oraz 9.kolejce spotkań? Czas na krótkie podsumowanie!

Irek Pindral

LOKUM 3. Liga | Juna-Trans Stare Oborzyska - KA 4 resPect 3:0 [walkower]

LOKUM 3. Liga | KTS-K Luzino - Warta Poznań 0:1
Gole: Natalia Żubka

Sobotnie starcie otwierające 15. kolejkę LOKUM 3. Ligi na korzyść "Zielonych". Choć gościnie miały problem z dobrze broniącym zespołem z Luzina, na prowadzenie mogły wyjść jeszcze przed przerwą. Na gola rzut wolny zamienia bowiem Sylwia Paczyńska, lecz z uwagi na przewinienie jednej z warcianek, bramka ta nie została uznana. Trafienie na wagę trzech punktów w 75' minucie spotkania zanotowała Natalia Żubka, dając drużynie czwarte zwycięstwo z rzędu.

LOKUM 3. Liga | LFA Szczecin - Błękitni Stargard 6:0
Gole: Hejnowska (3), Wytlib (2), Janik

Koncertowa pierwsza połowa w wykonaniu szczecinianek dała im jedenaste zwycięstwo w tym sezonie! Jeszcze przed przerwą prowadziły bowiem 6:0, a hattrickem popisała się Angelika Hejnowska. - Jesteśmy zadowolone z tego meczu, aczkolwiek wymagamy od siebie więcej - komentuje sama zainteresowana. - To spotkanie było nam bardzo potrzebne patrząc na to, co czeka nas w następnych kolejkach - dodaje Roksana Kurlapska, cytowana na stronie klubu.

LOKUM 3. Liga | UKS Górnicza Konin - Lechia Gdańsk 0:5
Gole: Urban, Wiśniewska, Oleszczuk, Wojciechowska, Lewna

Kolejne przekonujące zwycięstwo gdańskiej Lechii, która worek z golami otworzyła po przerwie. To zresztą wtedy na placu gry pojawiły się Podsiadło, Wiśniewska, Wojciechowska oraz Oleszczuk, odmieniając obrazy meczu.

LOKUM 3. Liga | Victoria Niemcz Osielsko - UKS Victoria SP2 Sianów 10:2
Gole: Boguszyńska (7), Stępień (2), Leśniewska - Godomska, Huda

Martyna show! Victoria Niemcz Osielsko nie dała swoim rywalkom większych szans zwyciężając pewnie i wysoko, lecz głównym wydarzeniem niedzielnego spotkania była popisowa gra wspomnianej Boguszyńskiej. To ona otworzyła wynik rywalizacji, jeszcze przed przerwą kompletując hattricka. Na skromną odpowiedź drużyna z Sianowa zdobyła się dopiero w drugiej części meczu.

LOKUM 4. Liga | AZS UAM Poznań - Słupczanka Słupca [przełożony na 6.05 godz. 12:00]

LOKUM 4. Liga | Lipno Stęszew - Grom Wolsztyn 2:2
Gole: Telążka, Robakowska - Przybyła, Nawracała

Na ten moment drużyna Katarzyny Górskiej czekała od dawna: Grom z pierwszym punktem w sezonie! I to nie byle jakim, gdyż zdobytym w starciu z mającym aspiracje do gry w 3. lidze Lipnem Stęszew. To wolsztynianki jako pierwsze wyszły na prowadzenie, one też zadały drugi cios, krótko po wyrównaniu przez gospodynie. I choć nie udało im się dowieźć prowadzenia do końca: - Jesteśmy z siebie dumne. To tylko i aż punkt, ale zaczyna to wyglądać coraz lepiej. Cała drużyna walczyła do końca, brawo! Nie poddajemy się - czytamy na stronie klubu.

LOKUM 4. Liga | Kania Gostyń - AZS PWSZ Konin 8:0
Gole: Józefiak (2), Sojka, Wilczyńska, Przybylska, Łuczak, Bańkowiak, Frąckowiak

Spokojne zwycięstwo gospodyń, które zimą sięgnęły po kilka zawodniczek występujących dotychczas w barwach KA 4 resPect. Kania Gostyń z pewnością może utrudnić życie rywalkom walczącym o najwyższe cele, tym bardziej chcąc odskoczyć czyhającym za ich plecami zawodniczkom z Piły.

LOKUM 4. Liga | KPP Powiat Pilski - Jarota Jarocin 1:3
Gole: Stachowicz - Waszak (2), Słomianna

Choć Jarota długo nie mogła wstrzelić się w bramkę gospodyń, na przerwę schodziły prowadząc 1:0. Gra uległa zaostrzeniu po wyrównującym trafieniu Stachowicz. Mimo szybkiej odpowiedzi zawodniczek przyjezdnych, to reprezentantki Piły stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji na kolejne trafienia. To jednak Kinga Waszczak popisała się kolejną zdobyczą, ustalając wynik spotkania.

Aktualności

Polska kandydatem na gospodarza Mistrzostw Europy Kobiet 2029

26.07.2024 • Wydział Piłkarstwa Kobiecego

Polski Związek Piłki Nożnej zgłosił kandydaturę federacji do organizacji mistrzostw Europy kobiet, zaplanowanych

Nowy sezon jest już tuż za rogiem ale warto jeszcze na chwilę zwrócić się w stronę kampanii 2023/2024.

Zaktualizowane podziały grup w rozgrywkach seniorskich - 26 lipca 2024 r.