Podsumowanie rozgrywek kobiecych LOKUM #8

Rywalizacja w niższych ligach kobiet zbliża się do finiszu. Bliskość ostatecznych rozstrzygnięć powoduje, że emocje są coraz większe. Co więc działo się w miniony weekend w odpowiednio 19. i 12. kolejce rozgrywek spod znaku LOKUM, koordynowanych przez Wielkopolski ZPN?

Rafał Wandzioch • 23.05.2023

Piotr Nędzewicz

LOKUM 3. Liga | Lechia Gdańsk - UKS Viktoria SP 2 Sianów 11:0
Gole: 8’ 34’ 47’ Podsiadło, 14’ 31’ Stasiulewicz, 15’ 29’ 56’ 84’  Ścisłowska, 85’ Łabocka, 88’ Slisewska

To był prawdziwy strzelecki festiwal w wykonaniu gospodyń. Gdańszczanki nie zostawiły rywalkom z dolnych rejonów tabeli żadnych złudzeń, prowadząc 3:0 już po kwadransie gry. Kolejne minuty to następne bramki, co zaowocowało dwucyfrowym wynikiem.

LOKUM 3. Liga | Juna-Trans Stare Oborzyska - LFA Szczecin 2:0
Gole: 31’ Wlekła, 83’Skorupska

To było najciekawiej zapowiadające się spotkanie 19. kolejki LOKUM 3. Ligi - wszak do liderek przyjechała trzecia drużyna tabeli. Oczekiwania zostały spełnione, gdyż kibice oglądali wyrównany pojedynek. Górą wyszła z niego ekipa gospodyń, która prowadzenie objęła przed przerwą, natomiast bramkę pieczętującą wygraną zdobyła w końcówce. Tym samym drużyna ze Starych Oborzysk utrzymała przewagę w tabeli LOKUM 3. Ligi. Gospodynie miały w tym meczu dodatkową motywację: wygraną zadedykowały Laurze Czudzińskiej, która w marcu w meczu Ekstraligi Futsalu Kobiet zerwała więzadła.

LOKUM 3. Liga | UKS Górnicza Konin - GOSRiT Wikęd Luzino 0:5
Gole: 44’ Harkot, 49’ Butowska, 53’ 55’ 75’ Budzisz

Faworytkami tego spotkania były przyjezdne. I choć od pierwszych minut przeważały, tak długo nie były w stanie udokumentować tego trafieniem. Zmieniło się to chwilę przed przerwą, gdy do siatki koninianek trafiła Harkot. Drugą część meczu to popis skuteczności zawodniczek Luzina, co zaowocowało ich pewną wygraną.

LOKUM 3. Liga | Sportis-KKP Bydgoszcz II - Warta Poznań 2:4
Gole: 36’ Pietraszewska, 65’ Świątek - 5’ Golec, 30’ 71’ Wojciechowska, 86’ Tokar

Spotkanie drużyny Sportisu z "Zielonymi" lepiej rozpoczęły przyjezdne, które już w 5. minucie objęły prowadzenie. Gospodynie rzuciły się do odrabiania strat, jednak to poznanianki po raz kolejny trafiły od siatki. Przed przerwą ekipę z Bydgoszczy było stać tylko na jedno trafienie. Gościnie na drugą połowę wyszły ofensywnie, za co zostały skarcone przez bydgoszczanki, które doprowadziły do wyrównania. Utrata prowadzenia nie zniechęciła Warty - szybka odpowiedź Zofii Wojciechowskiej i trafienie w końcówce autorstwa Julii Tokar sprawiły, że komplet punków pojechał do Poznania.

LOKUM 3. Liga | Victoria Niemcz Osielsko - Błękitni Stargard 8:1
Gole: 12’ Leśniewska, 22’ 52’ 73’ 74’ Lewandowska, 29’ Boguszyńska, 70’ 87’ Stępień - 14’ Wojtecka

Patrząc w tabelę można było pomyśleć, że w Osielsku szykuje się zacięte spotkanie: obie drużyny dzielą wszak zaledwie dwie lokaty. Dopiero spojrzenie na punkty tłumaczy wyraźną wygraną gospodyń. Błękitne były w stanie na początku spotkania doprowadzić do wyrównania, jednak później gospodynie narzuciły swoje zasady i pewnie pokonały przyjezdne ze Stargardu. Szczególnie imponująca była forma strzelecka Anny Lewandowskiej, która zdobyła cztery bramki, w tym dwie w dwie minuty! Dzięki temu wciąż mogą myśleć o dogonieniu mających sześć punktów więcej zespołów Warty i Lechii.

LOKUM 4. Liga | Grom Wolsztyn - Kania Gostyń 2:1
Gole: 36’ Szczepaniak, 82’ Nawracała - 44’ Wilczyńska

Wolsztynianki udanie zrewanżowały się ekipie z Gostynia za porażkę 3:5 z rundy jesiennej! Pomimo zaledwie czterech punktów przed tym spotkaniem ekipa Gromu nie przestraszyła się wyżej notowanych rywalek i wyszarpała wygraną w końcówce po bardzo zaciętym meczu!

LOKUM 4. Liga | KKP Powiat Pilski - AZS UAM Poznań 2:2
Gole: 12’ Stachowicz, 73’ Odolczyk - 29’ Sanocka, 50’ Hopa

Ten mecz nie ułożył się pomyśli wiceliderek z Poznania. Gospodynie szybko wyszły na prowadzenie, a odwrócenie wyniku okazało się bardzo trudne. Gdy "Akademiczkom" na początku drugiej połowy w końcu udało się przeważyć wynik na swą korzyść, nie były wstanie utrzymać go do końca. Drużyna z Piły mogła zaskoczyć przyjezdne strzelając im gola w samej końcówce, jednak nie udało im się zamienić dogodnej sytuacji na bramkę. Tym samym sytuacja poznanianek w walce o awans robi się skomplikowana.

LOKUM 4. Liga | Jarota Jarocin - Lipno Stęszew 0:2
Gole: 8’ Włoszyńska, 19’ Telążka

To było ważne spotkanie w kontekście walki o podium LOKUM 4. Ligi! W Jarocinie zmierzyły się trzecia i czwarta drużyna tabeli. Przyjezdne rozpoczęły spotkanie w wysokim tempie, co zaowocowało dwoma szybko zdobytymi bramkami. Pomimo 70 minut na odrobienie strat gospodynie nie były w stanie zdobyć ani jednego gola. Tym samym Lipno przeskoczyło Jarotę w zestawieniu i na dwie kolejki przed końcem ma tylko dwa „oczka” straty do AZS-u UAM-u Poznań.

LOKUM 4. Liga | AZS PWSZ Konin – Słupczanka Słupca (przełożony na 31.05)

Aktualności

Polska kandydatem na gospodarza Mistrzostw Europy Kobiet 2029

26.07.2024 • Wydział Piłkarstwa Kobiecego

Polski Związek Piłki Nożnej zgłosił kandydaturę federacji do organizacji mistrzostw Europy kobiet, zaplanowanych

Nowy sezon jest już tuż za rogiem ale warto jeszcze na chwilę zwrócić się w stronę kampanii 2023/2024.

Zaktualizowane podziały grup w rozgrywkach seniorskich - 26 lipca 2024 r.