Remis kadry U14 w drugim meczu eliminacji do OOM

Z jednym punktem wrócili z Polic podopieczni trenera Mydlikowskiego. W środę po meczu obfitującym w liczne okazje bramkowe Wielkopolska zremisowała z rówieśnikami z województwa Zachodniopomorskiego.

Rafał Wandzioch • 03.10.2024

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla przyjezdnych z Wielkopolski. Nasz zespół tworzył liczne okazje i przeważał na boisku. Po 25 minutach rywalizacji prowadził dzięki temu już 2:0. Jednak jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli gola kontaktowego i na przerwę schodzili z jedną bramką deficytu. Druga część spotkania ponownie rozpoczęła się dobrze dla przyjezdnych, którzy po 14 minutach gry ponownie odzyskali dwubramkową zaliczkę. Jak się miało jednak okazać było to ostatnie trafienie Wielkopolan w środowym meczu. Gospodarze w ciągu trzech minut odrobili straty dzięki trafieniom Springera i Ostropolskiego. Ostatecznie gol z 67. minuty był ostatnim i rywalizacja zakończyła się remisem.

Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze – już w pierwszej minucie stworzyliśmy dobrą sytuację. W pierwszej połowie jesteśmy zespołem dominującym, który kontroluje sytuację i kreuje mnóstwo okazji. Do przerwy mogliśmy prowadzić czterema-pięcioma bramkami. Jednak finalnie trafiamy tylko dwukrotnie, a błąd popełniony w bocznym sektorze boiska powoduje, że schodzimy do szatni z wynikiem 2:1. Po przerwie obraz gry się nie zmienia, co daje nam podwyższenie wyniku. W drugiej części drugiej połowy przeciwnicy zaczynają dochodzić do sytuacji i zdobywają dwa gole. Jest spory niedosyt, bo piłkarsko byliśmy zespołem lepszym i ten wynik mógł być dzisiaj bardzo wysoki.

- podsumowuje trener kadry Wielkopolski, Piotr Mydlikowski.

Drugi mecz drugiej kolejki, pomiędzy drużynami Dolnośląskiego ZPN i Lubuskiego ZPN, zostanie rozegrany 8 października.

Ostatnie spotkanie rundy jesiennej reprezentacja Wielkopolski rozegra 22 października w Zbąszynku. Rywalem będzie zespół województwa Lubuskiego.

Zachodniopomorski ZPN – Wielkopolski ZPN 3:3 (1:2)

04.10.2024 • Wiktor Giczela

Przed nami jedenasta kolejka ARTBUD Group IV Ligi, która przyniesie kolejne emocjonujące starcia. Kibice mogą

Wyniki konkursu grantowego - IV kwartał 2024 r.

03.10.2024 • Komisja Grantowa

Komisja Grantowa Wielkopolskiego ZPN wyłoniła projekty, które otrzymają wsparcie związkowe w czwartym kwartale

Startują zapisy do Wielkopolskiego Turnieju Funino!

02.10.2024 • Wielkopolski ZPN

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zaprasza do wzięcia udziału w pilotażowym turnieju zgodnie z metodyką Funino,