Reprezentacja do lat 13 zagra o medale

Drużyna prowadzona przez Błażeja Czyżewskiego w świetnym stylu przeszła przez fazę grupową Mistrzostw Polski! Trzy wygrane dały jej pierwsze miejsce w grupie i możliwość walki o miejsca na podium.

Rafał Wandzioch • 27.06.2024

Reprezentacja do lat 13 zagra o medale

Tegoroczne Mistrzostwa Polski o Puchar im. Kazimierza Górskiego są rozgrywane w nowym formacie – w turnieju finałowym występuje wszystkich 16 województw. To powoduje, że tylko zwycięzca każdej z grup ma szansę walki o medale. Margines błędu został więc znacząco zmniejszony.

Drużyna naszego regionu zmagania w Jarocinie rozpoczęła w niedzielę od starcia z drużyną Kujawsko-Pomorskiego. Ekipa Błażeja Czyżewskiego rozegrała to spotkanie bardzo ofensywnie, co zaowocowało dużą liczbą bramek. Ostatecznie nasz zespół zwyciężył 6:3, a gole dla naszej drużyny zdobywali Szuba, Przybył, Maciejewski, Jiya, Anthony.

Jeszcze lepiej Wielkopolanom poszło w meczu numer dwa, w którym grali z reprezentacją województwa Pomorskiego. To spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty przebiegało pod kontrolą reprezentacji grającej w granatowych koszulkach, co dało wygraną 6:0.

O wejściu do półfinałów miało decydować starcie z Dolnośląski ZPN-em. Okazało się ono najbardziej emocjonujące i do ostatnich minut toczyła się w nim walka o zwycięstwo. Ostatecznie jednak górą z tego pojedynku wyszła reprezentacja Wielkopolski, która wygrała 3:2. Tym samym z kompletem zwycięstw nasza drużyna zapewniła sobie miejsce w półfinale.

Można powiedzieć, że była to grupa, która dała nam dużo twardej rywalizacji. Zaczęliśmy od wygranej 6:3 z województwem Kujawsko-Pomorskim. Mimo wyniku 6:0 w drugim meczu z Pomorskim ZPN-em mieliśmy w tym spotkaniu dużo trudności. Natomiast ostatni mecz w grupie to taki pierwszy „mały finał”. Po ciężkim boju wygraliśmy 3:2. Teraz przygotowujemy się do meczu półfinałowego – to będzie kolejny „mały finał”. Jesteśmy pełni nadziei, że zakończymy sobotnie zmagania w meczu o 1. miejsce, jednak na pewno już teraz cieszy fakt, że jesteśmy w strefie medalowej i do końca turnieju będziemy walczyć o najwyższe cele.

- podsumowuje pierwszą fazę turnieju trener Błażej Czyżewski.

Rywalem w ½ finału będzie zespół Mazowieckiego ZPN. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu zabrzmi o 11:00. Niezależnie od rezultatu tego spotkania nasza reprezentacja zagra mecz także w sobotę. Spotkanie o brąz rozpocznie się 10:00, natomiast finał o 12:00. Wszystkie pozostałe mecze turnieju odbędą się w Jarocinie. Transmisję z sobotnich spotkań będzie można obejrzeć na YouTubie Wielkopolskiego ZPN.

Komplet wyników fazy grupowej:
Wielkopolski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 6:3 (Szuba, Przybył, Maciejewski, Jiya, Anthony, samobójcza)
Wielkopolski ZPN – Pomorski ZPN 6:0 (Grzeszkowiak x2, Szuba, Urbaniak, Jaśkowiak, Olszyna)
Wielkopolski ZPN – Dolnośląski ZPN 3:2 (Anthony, Szuba, Maciejewski)

Partnerami Kadr Wojewódzkich są:
- SBG Sport Buisenss Group
- Milex – Systemy Nawadniania

Aktualności

Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych z dnia 25 Lipca 2024 r.

25.07.2024 •

Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych z dnia 25 Lipca 2024 r.

Komisja ds. Licencji Klubowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrywała wnioski licencyjne klubów IV ligi

Czytaj więcej
Podział I lig okręgowych w rundzie jesiennej 2024/2025

25.07.2024 • Wydział Gier i Ewidencji

Podział I lig okręgowych w rundzie jesiennej 2024/2025

Wydział Gier i Ewidencji prezentuje podział na grupy w I ligach okręgowych w rozgrywkach młodzieżowych w rundzie

Czytaj więcej
Terminarze rozgrywek młodzieżowych - ligi wojewódzkie - runda jesienna 2024/25

25.07.2024 • Wydział Gier i Ewidencji

Terminarze rozgrywek młodzieżowych - ligi wojewódzkie - runda jesienna 2024/25

Wydział Gier i Ewidencji informuje, że dostępne są już terminarze lig wojewódzkich na rundę jesienną 2024/25.

Czytaj więcej
Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych z dnia 23 Lipca 2024 r.

24.07.2024 • Komisja ds. Licencji Klubowych

Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych z dnia 23 Lipca 2024 r.

Komisja ds. Licencji Klubowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrywała wnioski licencyjne klubów IV ligi

Czytaj więcej
Terminarze rozgrywek seniorskich - runda jesienna 2024/25

19.07.2024 • Wydział Gier i Ewidencji

Terminarze rozgrywek seniorskich - runda jesienna 2024/25

Wydział Gier i Ewidencji informuje, że dostępne są już terminarze wszystkich rozgrywek seniorskich na rundę

Czytaj więcej

WZPN wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych, funkcjonalnych, oraz do personalizacji reklam. Klikając „akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na użycie wszystkich plików cookie. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, prosimy o zmianę ustawień lub opuszczenie serwisu. Aby dowiedzieć się więcej, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Cookies zawartą w Polityce Prywatności..

Akceptuję Ustawienia cookies

Ustawienia cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić wrażenia podczas poruszania się po witrynie. Spośród nich pliki cookie, które są sklasyfikowane jako niezbędne, są przechowywane w przeglądarce, ponieważ są niezbędne do działania podstawowych funkcji witryny. Używamy również plików cookie stron trzecich, które pomagają nam analizować i rozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej witryny. Te pliki cookie będą przechowywane w Twojej przeglądarce tylko za Twoją zgodą. Masz również możliwość rezygnacji z tych plików cookie. Jednak rezygnacja z niektórych z tych plików cookie może wpłynąć na wygodę przeglądania.